Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fogat be kéne...

Gyökérkezelt fogat be kéne tömni korona előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régebben gyökérkezelt fogam letörött, szépen le csiszolta, gyökér tömés van benne. A fogból egy vékony, kicsi, kissé hiányos keret maradt csak. Viszont a gyökértömésen kívül a “maradék” kis rész középen nem lett betömve, csak rá húzva a végleges korona. Van már 3, azokat előtte betömték, felépítették.

Eléggé izgultam, el is felejtettem rá kérdezni, csak utólag esett le, hogy igazából az kimaradt.

Jelenleg baromira feszül, érzékeny, azt mondta ez várható, az ínyből is le kellett szedni egy kicsit. Ez mennyi ideig számít normálisnak? Egy ponton mintha magasabb is lenne, de azt mondta fog helyezkedni is még azért.

Szerintetek ez rendben lehet? Tudom, ő az orvos csak más tapasztalatra lennék kiváncsi. Az előzőek már régen voltak és nem emlékszem hogy ilyen érzékenyek lettek volna, persze nem kizárt.

Köszönöm!


2023. okt. 3. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
be kellett volna tömnie. Lusta hanyag szemét. menj át másikhoz
2023. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tömés részét nem tudom, de ha magas és kényelmetlen, akkor az nem jó semmiképp, helyezkedni nem fog, ezt neki meg kell oldania. Egy korona mindenben jó kell legyen, semmiképp nem fájhat, nem feszülhet, különben semmi értelme és le is fog esni idővel.
2023. okt. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!