Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az normális, hogy annyira el...

Az normális, hogy annyira el van vékonyodva az íny az alsó fogsorom elején (metszőfogak), hogy látom szinte a fog teljes gyökerét?

Figyelt kérdés
Már évek óta romlik az ínyem állapota, fogorvosok látták, de nem javasoltak sok mindent. 24 éves vagyok, és odafigyelek a szájápolásra.

2023. okt. 9. 12:53
 1/4 anonim válasza:

Hogyan szoktál fogatmosni?

A fogkefét tilos rányomni a fogra,csak óvatos körkörös mozgással szabad tisztítani.

2023. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyire kell óvatosan? Alapvetően igyekszem óvatosan csinálni, nem szoktam rányomni. De az ínyem alját amúgy sem szoktam sikálni, mégis rosszul néz ki. Ráadásul most be is van gyulladva, ötletem sincs, hogy miért. Egészen a legaljáig fáj, ahol összeér a száj külső részével.
2023. okt. 9. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
az nem a foggyökér, hanem az állcsont és állkapoccsont "kidudorodása a foggyökerek előtt. Tudod, abban van a fogmeder, amiben a foggyökér. Akkor látnád a foggyökeret, ha nem lenne ott a csontod - akkor viszont már rég kihullott volna a fogad.
2023. okt. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végre egy jó hír. Akkor az nem gond, ha eléggé látszik az állkapocscsont?
2023. okt. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!