Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogköztisztító kefét mennyi...

A fogköztisztító kefét mennyi ideig lehet (szabad) használni? Van-e mód a helyes tisztítására és kell-e fertőtleníteni?

Figyelt kérdés
Középkorú vagyok, 20 éves korom óta fogselymezek, de van egy olyan fogközöm, ahol jobb lenne a fogselymen kívül ilyen fogköztisztító kefét is használnom. Viszont már az első használatnál tiszta vér lett. Szépen lemostam és forrásban levő vízzel kiáztattam, de nem tudom, hogy így használhatom-e még és meddig (természetesen mindig alaposan elmosnám és fertőtleníteném, ha ez annak számít egyáltalán).

#fogköztisztító kefe
2023. okt. 9. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Sztem azok a kefék ugyanúgy egyszer használatosak, mint a pálcikás fogselyem.
2023. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképpen fertőtlenitsd. DE egyébként az sem mindegy, hogy hányast használtál, ugyanis nullástól ötösig lehet különböző méretűeket venni, és van olyan csomag, amiben minden méretű van, ha épp arra van szükséged.


[link]


De létezik olyan is, hogy egy csomós fogkefe:

[link]


Megfázás esetén mindenképpen szokták javasolni a cserét a gyógyulás után, de ha jól fertőtlenítve van, nap, mint nap, elméletileg bírnia kellene legalább egy hónapig.

Hyperol tbl-val fertőtlenítve sokáig jónak kellene lennie.


[link]

2023. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1-es: A 150, 32-40 db-osak lehetnek egyszer használatosak, de a 1, vagy hat darabosak többszöri használatra alkalmasak.


[link]

2023. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
#3 hát én nem tudom. Persze alkalmas rá, h többször is használják, de kérdés, h gyárilag is úgy tervezték e, illetve mennyire higiénikus ez? Bár ha a fogkeféből indulok ki, hasonló az elv.
2023. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használhatod semmi bajod nem lesz tőle. Fogkefét se cseréled minden fogmosás után. Dm-ben van egyszer használatos fogköz tisztító.
2023. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg szét nem megy
2023. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 9. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!