Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Betadine oldatot lehet szájban...

Betadine oldatot lehet szájban alkalmazni? Pl,gyulladt íny stb

Figyelt kérdés
Vagy csak külsőleg?
2023. okt. 19. 23:53
 1/7 Zcom09 ***** válasza:
Csak külsőleg.
2023. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Belsoleg viszont van szajfertotlenito, mai nevet nem tudom, de gyogyszertarban kaphato. Higitva oblogetesre, ecsetelesre.

Betadine jodos, az nagyon nem lenne jo szajba.

2023. okt. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A leírásában az van, hogy elviekben lehet (erről megkérdeztem egy gyerekorvost is, szerinte is lehet). Én mégis - ápolónőként - sosem alkalmaztam a szájon belül. Létezik Phlogosol fertőtlenítős szájöblítő/ecsetelő, én inkább azt használnám. A Phlogosol hígítás nélkül is használható ecsetelőnek.
2023. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na, ez az. Nővérem mondta, hogy neki a fogorvos ajánlotta, hogy mikor nőtt a bölcsessègfoga és be be gyulladt, fülpucolóval, betadinenal ecsetelgesse.

Viszont én meg felhívtam közben az én fogorvosom, ő meg azt mondta, hogy szerinte csak külső használatra van…

Na, most akkor?:D

Veszek akkor ilyen phlogosolt. Köszi mindenkinek!

2023. okt. 20. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én sem használnám ott. Én Gingisolt szoktam venni, drogériákban is kapható.
2023. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is fogorvos vagyok és elég gyakran szoktunk betadine oldatot használni, például foghúzás utáni sebfertőtlenítésre. Nyilván direkt mennyiséget nem nyel le a beteg, mert néhány másodperc után ki is szívjuk a nagyrészét, de van például jodoformos csík is, amit szintúgy begyulladt sebeknél alkalmazunk. Olyan értelemben nem mondott hülyeséget az orvosod, hogy bajod nem lesz, ha szájüregben alkalmazod, mert igenis szoktunk (például a 2-es válaszadótól nagyon szeretnék meghallgatni egy részletes indokot, hogy miért nem lenne jó szájba a jódos, nekem mást mondtak az orvosi egyetemen ), annyi hogy bölcsességfog előtörés miatt fellépő gyulladás esetén nem sok értelmét látom betadine-nel ecsetelgetni, de ha már itt tartunk, sem a phogosol, sem egyéb ilyen szerek nem alkalmasak erre, van ennek egy konkrét orvosi terápiája, azt kellene alkalmazni.
2023. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi utolso , megyek fogorvoshoz vele, csak még kb 1,5 hét múlva. Nem elviselhetetlenul faj, de erzem, hogy gyulladt az ínyem ott picit. Ezért gondoltam vmi “ecsetelésre” vagy oblogetesre.
2023. okt. 20. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!