Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészet bölcsességfog...

Szájsebészet bölcsességfog eltávolítás?

Figyelt kérdés
Pénteken begyulladt a bal felső bölcsességfogam, aminek a fele tavaly letört. Tudom felelőtlenség, de nem mentem vele fogorvoshoz mert nem okozott panaszt akkor. Rettentően félek a fogorvostól, meglátom a rendelőt és halálfélelmem van.. na most, pénteken ez a fogmaradvány begyulladt, egy gennyes tályog féle lett az ínyemen. 2 napig bírtam a lüktető fájdalmat, vasárnap ügyeletre mentem. Nem csináltak vele semmit, dalacint kaptam mint antibiotikum illetve flector por. Ma kedd van. 6 szem dalacint szedtem be eddig összesen. Reggel rávettem magam és elmentem a körzeti fogorvoshoz. Csütörtökre beutalt a kaposvári szájsebészetre. És rettentően félek.. leírni nem tudom mennyire. Életemben nem jártam szájsebészeten, fogalmam sincs hogy mi fog történni. Azt tudom hogy valahogy kifogják szedni/húzni. Kérlek benneteket, írjatok tapasztalatokat állami szájsebészettel kapcsolatban. Fájni fog, sokáig tart majd? Gyulladás ellenére hatni fog az injekció? Vagy esetleg az antibiotikum addigra segíteni fog? Percenként tudnék sirni annyira félek.. valaki nyugtasson meg könyörgöm.

2023. okt. 24. 11:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Közben ez a tályogszerű valami kétszer is kifakadt magától, Phlogosollal öblögetek fogorvos javaslatára.
2023. okt. 24. 11:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 bölcsességfogamat is kiszedték állami szájsebészeten 2 hónap különbséggel. Nekem nem letört, hanem nem tudott kinőni. Kaptam érzéstelenítőt, ami miatt nem éreztem semmit, a műtét után sem, órákig. Ezután kiszedte darabokban a fogat, összevarrta a sebet és mehettem haza. 1 hét után pedig varratszedés volt. Az egészben az injekció volt a legrosszabb :)


Ne aggódj, szerintem nem annyira vészes, mint amennyire mondják.

2023. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Neked is be volt gyulladva? Igazából emiatt félek a legjobban.. hogy begyulladt állapotban fogják kiszedni. :(
2023. okt. 24. 12:00
 4/5 A kérdező kommentje:

Sok válasz sajnos nem érkezett, de hátha valaki olvassa;

Túl vagyok rajta! Teljesen feleslegesen aggódtam ennyire. Állami szájsebészeten voltam, mégis rendkivül odafigyelőek, kedvesek voltak. 2 injekciot kaptam, az egyiket szájpadlásba na az fájt. De ez volt a legrosszabb az egészben. Sorstársak, kitartást!!

2023. okt. 26. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy túl vagy rajta :)
2023. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!