Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezeltetnétek az első...

Gyökérkezeltetnétek az első fogatok?

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon megfájdult felül az első fogam, lüktet nem bírok harapni se, este lázas voltam.Tavaly betömte a fogorvos, azt mondta a vártnál nagyobb tömés kellett , ha érzékeny menjek vissza gyökérkezeli. Hát érzékenyebb is volt, de amúgy is félek mindenféle fogászati beavatkozástól, főleg hogy ah első fogam gyökérkezeljék. Volt akinek ah első fogát kezeltèk és meg van még a foga? Félek nagyon hogy pár év és annyi lesz neki akkor.

2023. okt. 28. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szép leszel, ha ki kell húzni. Márpedig, mivel a gyökér már begyulladt, ez nagyon is esélyes.


Amikor a fogadat gyökérkezelik, egy nagyon vékony tűvel érzéstelenítenek. Közben észre sem veszed. Így tudják konzerválni, megtartani.


Amikor a fogadat kihúzzák, egy nagyon vékony tűvel érzéstelenítenek. Közben észre sem veszed.


Melyik az észszerű, szerinted?


Hát most ráfáztál a gyávaságra. Vigyázz, nehogy így járj a többi fogaddal is, hogy aztán a pohárban tartsd a protkódat.

2023. okt. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem gyökérkezeltek egyet, megvan még. Ha rendszeresen jársz fogorvoshoz, mosod, akkor az még sokáig fog lesz. A korona is segíthet, hogy hosszabb életű legyen.
2023. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első fogakat a legkönnyebb gyökérkezelni. Simán vállalnám. Rágófogaknál már elgondolkodnék, h inkább húzás aztán pótlás.
2023. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Muszáj voltam és nem, nincsenek meg. Az egyik 1esem pár év után apró darabokra tört egy puha kifliben, úgyhogy a két 1esemre korona került. Aztán kb 18 évig elvoltam velük, de egyéb gondok is akadtak, úgyhogy a már gyökérkezelt két 2esemet kihúzattam (marhára megbántam, mivel az ínyem ott elvékonyodott), mert 9 fogamra korona került
2023. okt. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sacc/kb. 20 éve van gyökérkezelt első fogam, idén korona is került rá, mert már többször kellett a tömést javítani. Nyilván a "csillagok állásától" sok függ.
2023. nov. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!