Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört egy kicsi darab a...

Letört egy kicsi darab a fogamból, pótóni nem kell csak egybe lesz csiszolva, csinálták már így valakinek? Fáj? Jobb első fog

Figyelt kérdés
2023. aug. 25. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérsz injekciót és akkor nem fog fájni mikor csinálják! Egy sima tömésnél is szoktam injekciót kérni hogy ne fájjon mikor fúrják faragják a fogamat!
2023. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csiszolásnál nem adnak semmit, nem is fáj, nettó két perces művelet.

Habár abban nem vagyok biztos, hogy jól jársz vele, ha nem pótolják. (Nekem volt mindkét verzió, pótolták, továbbrepedt, így összecsiszolták - utóbbi után sokkal gyengébbnek, vékonyabbnak érzem a fogat, nem is merek vele enni, nagyon félek, mikor törik tovább amiatt, hogy ilyen (érzésem szerint) gyenge az összecsiszolástól.


Pedig van letört fogam, ráadásul elöl, amit cirka 10 éve pótoltak, és azzal bármibe bele mertem harapni, el is feledve, hogy nem saját.

2023. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2es Akkor koronát kell rá csináltatni de nyilván arra màr vigyázzni kell mert pl ha almába harapsz akkor feszül a korona és mivel ezek már porcelánból készülnek simán megrepedhet!
2023. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3, Igen, az lesz a vége, ha még tovább törik sajnos.

De pontosan azért mondom, hogy van összehasonlítási alapom, egy normális pótlással lehet panaszmentesen normálisan élni, étkezni, egy összecsiszolt akármivel - ha nem holnap, akkor jövőre - korona lesz a vége tutifixen.


Nem vagyok fogorvos, de én baromságnak tartom, hogy egy alapvetően egészséges, csak gyenge anyagú fogat vékonyítanak el az összecsiszolással. Esztétikailag lehet, hogy szép, de a fognak tutifixen nem tesz jót.

2023. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!