Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek brutális/irreális...

Mit tegyek brutális/irreális hányinger, öklendezés ellen fogmosás és pláne fogászaton?

Figyelt kérdés

Olyan 2 eve kezdődött, hogy fogmosáskor hányingerem van. Hamar elsavanyodik a fogkrém íze a szamban, brutális undort érzek, öklendezek. Ennek hála nem is tudok alaposan fogat mosni, már ha csak rágondolok a hányás kerülget. Van is 2 rossz fogam, de fogászaton is olyan hányingerem van, hogy ha nyitom a számat már öklendezek. Nem bírom megcsináltatni őket +brutális mennyiségű fogkövem lett, főleg azért, mert utóbbi időben nem tudok alaposan fogat tisztítani (hányásfóbiás is vagyok, így a hányinger és az öklendezés dupla szenvedés).

Ez pszichés lehet? Vagy mi lehet az oka? Már akkor el tudnám hányni magamat, ha berakom az első fogaimhoz a fogkefét.


nov. 7. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a kanáltól nincs hányingered, akkor ez inkább pszichés lesz.
nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem bírok minden fogkrémet, de én az összetevői miatt.

Mindenesetre egyetértek azzal, hogy van olyan fogkrém, amely a nyállal keveredve savanykás ízű. Én sem szeretem ezt.

Ezért tudom neked ajánlani a Dentomin fogport. Sok éve ezt használom és nagyon jók a tapasztalataim.

Ennek nincs savanyú utóíze. Teljesen semleges.

Mielőtt vennél ilyet, előtte nagyon buzdítsd fel magadat, hogy ez milyen jó lesz neked.

Egy ismerősöm kipróbálta az enyémet, akkor azt reagálta: "Hogy lehet porral fogat mosni?"

Hehe. Kérlek, te ne így állj hozzá.

Először be kell vizezni egy kicsit a fogkefe sörtéit és belenyomni a fogporba, így egyfajta paszta lesz.

De kétségtelen, hogy nem olyan, mint a fogkrém. Egyszerűen át kell szokni.

Egyébként valószínűleg azért kicsit savanyú utóízű a fogkrém, mert a nyálad pH-ja is az és a kettőnek együtt van olyan íze.


Én nagyon szeretek fogat mosni, tehát a másik problémádat még nem tapasztaltam meg, de ha a helyedben lennék, fokozatosan próbálnám a fogmosást újra bevezetni.


Amennyiben a fogpor sem jönne be, akkor keress olyan fogkrémet, amiben semmi ízesítés nincs.


Ha mégis tudsz fogporral fogat mosni, akkor igazi nyelvkaparót, (nyelvtisztító eszköz) is vegyél és használd.

Ez csökkenti majd a nyelveden is a lepedéket és nem lesz annyira savas a szájüregi pH.


Ilyen nyelvtisztító eszköz kapható pl a dm-ben és gyógyszertárakban is szokott lenni.


Amúgy nagyon együttérzek veled. Nekem tűfóbiám van.

De le akartam győzni a fóbiát és volt, hogy a régi, már beforrt, de korábban lyukasztott fülcimpáimat magamnak átszúrtam.


Ehhez az kellett, hogy nagyon nagy legyen a szándékom.


Ezért ezt tudom javasolni neked is.


Próbáld úgy, hogy megvizsgálod magadban azt, hogy van a jelenben valami oka annak, hogy ne tudj fogat mosni? Nincs. És arra tedd a fókuszt, hogy még tudod és meg is akarod csinálni.


És ha közben kicsit rádjön vmi más érzés, akkor figyelj, tereld vmire a figyelmedet, de nagyon koncentrálj arra, tehát vedd le a figyelmet az ökiről és tedd vmire, de ne csak felszínesen, hanem nagyon.


Pl amikor vérvételre kell menni, akkor a plakátokat olvasom.


Remélem, hogy meg tudod oldani, én nagyon sok sikert kívánok neked.

nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!