Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosok /szájsebészek...

A fogorvosok /szájsebészek hány éves korukig dolgoznak átlagba, amig jó a kézügyességük?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy kb átlagba hány éves korukig dolgoznak? Ugye a kéz időssebb korba már nem olyan ügyes finomabb müveleteket már nem biztos hogy tud aZ ember csinálni, márpedig, ha jól tudom a szájsebész,vagy a fogdoki pont az a kategória ahol tized miliméterek számitanak a mozgásba.
nov. 9. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ez hulyeseg. Es a gyakorlat, tudas is szamit. Oke, kilencvenes vagy Pakinsonos nyilvan nem dolgozik.
nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség 1-es. Egyáltalán nem minden a gyakorlat és a rutin mitöbb, egy ilyen dinamikusan fejlődő szakmában kifejezetten káros, ha valaki csak rutinból dolgozik. Egyik évtizedről a másikra változnak ugyanis az ajánlások, csak ezek éppen lehetnek akkora változások is, amelyeket egy 60 éves már nem tud követni. Azontúl, aki valaha is tanult élettant, az pontosan jól tudja, hogy az időskorral együtt romlik a finommotorika, tapintás. A legfontosabb készségek a fogorvoslásban. Nyilván nincs egzakt kor, amikor már mindenképpen csak gányolni fog a szakember, mert van az országban 70 éves szaktekintély, de annál több 60 pluszos kontár is, akik már a kiégés és a fent említett készségek romlása miatt nem képesek a szakmát még elfogadható színvonalon sem művelni. Én 75 éves kor felett maximum tanácsadónak engednék oda fogorvost, azt is csak akkor, ha az életpályája végig azt tükrözte, hogy magas szinten, állandóan fejlődve művelte a szakmát, egyéb esetben egyszerűen eme kor felett nem alkalmas az ember kéz, sem a szem, hogy ekkora pontosságot igénylő munkát végezzen. Nem és pont.
nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 es válaszoló miért lenne hülyeség? Úgy tudom ahogy öregszünk a kézügyesség is változik, lehet nem drasztikusan, de finom mozdulatokra idősebb korba nem biztos, hogy képes az ember, a sebészet más ágaiba is úgy tudom ez megeshet, hogy van aki idősebb korába már nem alkalmas a munkájára és nem azért mert fejben nincs meg a tudása.
nov. 10. 10:31
 4/6 A kérdező kommentje:
2es köszönöm.
nov. 10. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem legtöbb fogorvosnak a kor előrehaladtával az ízületi problémák tesznek be. Ha valaki évtizedeken át úgy dolgozik, hogy be van hajolva a beteg szájába, az nem a fájdalommentes hát és derék titka. Persze ez a betegnek "mindegy".


Ami a munka minőségét ronthatja, az szerintem hamarabb lesz a látásromlás, mint a finom mozgások romlása. De ez nagyon egyénfüggő. Én is ismerek olyan 70+ éves fogorvost, aki jó minőségű munkát végez.

nov. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5 ös köszi, akkor neki nagy szerencséje van.
nov. 14. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!