Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van még olyan doki, aki...

Van még olyan doki, aki gyökérkezel bölcsességfogat..?

Figyelt kérdés

Egyet kivésett a másik oldalon, 2 hónapig szájzár, borzalmas fájdalmak, cataflamon éltem kb.

Emlékezett erre a doki, inkább gyökérkezelte a másikat.

Na most ripityára tört ez is 10 évre rá, kb ott vagyok, ahol a part szakad. :(

Megint ugyanaz lesz, mint anno, felkötöm magam inkább.



#bölcsességfog #inkábbmegyekkatonának #fejlövésjobblehet #fogdorvos #kocsmaibunyó
nov. 13. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Van olyan orvos, aki gyökérkezel bölcsfogat, de ez nem elsősorban orvossal van összefüggésben, hanem a terület hozzáférhetőségével, feltárhatóságával, meg egyáltalán van-e értelme tartogatni. A bölcsességfogak nagy részénél azért nem merül fel más kezelés az eltávolítás mellett, mert azokkal a pici, precíz műszerekkel nem lehet hozzáférni.

Ha húzni kell, akkor húzni kell. Nem kell belőle ekkora dolgot csinálni, nem nagy hasi műtétre mész, hanem egy foghúzásra, minél tovább aszalod, annál nagyobb esélye lesz a különböző szövődményeknek. Plusz az, hogy múltkor szájzárat kaptál, egyáltalán nem jelenti azt, hogy most is így alakul, ez nagyban függ attól, hogy milyen elhelyezkedésű a fog, van-e gyulladás körülötte, kell-e csontot bontani stb.

nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom van vagy 8 gyökere a fognak, azt egyenként kifúrkálni, betömni....igen, annyi különbség van, hogy ez már egy ideje halott fog, remélem nem lesz olyan. :(

Egy ismerősnek pillanatok alatt kivették, nem értette, én mit hisztizek miatta. Doki mondta, nem mindegy a csontozat, gyökér méret, stb.

Nem vagyunk egyformák. :)

Köszi a választ.

nov. 14. 01:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy fognak sincsen 8 gyökere. A bölcsfog gyökérkezelésnél a hozzáférhetőség mellett még gond az is, hogy nagyon változó anatómiát mutatnak, szemben a többi foggal, ahol 80-90%ban sejthető, hogy hol és hány csatorna lesz, szemben a bölcsfogakkal, ahol lehet 2 csatorna is, 4 is (ritkán 6 is, de ezek akkora extremitások, hogy szakmai oldalakon mutigatja az, aki véletlenül lát ilyet). Minimum egy CBCT az, ami elvárt, ha egy ilyen fog gyökérkezelése jön szóba.
nov. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul emlékeztem, én csak egy félresikerült szerelő vagyok. :)

Anno még amalgámmal tömte be(jól írtam?), na az eset ki kb 2 hónapja, meg tört ketté a fog, az is kiesett, örültem, hogy megszabadultam tőle, erre érzem, hogy van még bőven belőle...

Szerencsére csak alul nőtt ki, felül elfelejtett.

Régi cimborám, aki disszidált fogorvos megmondta, ki fog lukadni, mert nincs a túloldalon fog.

Én csak beletört csavarokat műtök ki, de az alany sosem jajgat. :D

nov. 14. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!