Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha még csak egy kicsit van...

Ha még csak egy kicsit van ínygyulladásom akkor érdemes a dental higiénéshez menni? Vagy még várhatok mert mindegy?

Figyelt kérdés

Szóval úgyis fel fogja írni az anti biotikumot. Akkor meg még várhatok még hónapokat is kb mire súlyosabb lesz. Nem?

Az előzmények hogy olyan másfél éve voltam a dental higiénés fogorvos segédnél fogkő leszedésen. Utána egy évig kb semmi bajom nem volt, aztán elkezdett itt-ott vérezni, most meg ott tartok már hogy jönnek ezek a puklik, de mivel sokszor kamillával öblögetek, meg aloe verával kenem így még szinten tudom tartani. Még enni is tudok normálisan. Szerintem még hónapokig el tudnám húzni.

A kérdés hogy jobban járnék ha mostanába elmennék megint fogkő leszedésre?

Vagy mivel már úgyis felírják az antibiotikumot, még ráérek elhúzni pár hónapig amíg súlyosabb lesz?



nov. 25. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ínygyulladást okoz, ajánlott leszedetni.


De milyen antibiotikum? Nekem sosem írtak fel ínygyulladás miatt.

nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenének kell az ínygyulladásra antibiotikum? Corsodil, Parodontax vagy Lacalut fogkrém, C vitamin, Gingisol ecsetelő. De másfél év után nyilván el kell menni leszedetni fogkövet, félévente kéne.
nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Oda ne menj vissza. Antibiotikum nem kell dentál higiénikus fel se írhat kezdjük ott.
nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem régen nagyon be volt gyulladva akkor aktil duot írtak, utána meg mikor csak kicsit volt begyulladva dalacint. Ebből gondolom hogy most is írnak. Az meg egy hét alatt teljesen leviszi a gyulladást. Ezért gondoltam kivárok még pár hónapot, és a akkor legközelebb megint később kell menni (így időt nyerek).
nov. 25. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Betegséggel hónapokig várni? Nem vagy normális! Nem ártalmatlan az ínygyulladás. Viszont nem is tablettás antibiotikummal kell kezelni, hanem helyileg fertőtlenítővel. Az is elmulasztja egy hét alatt. A Corsodyl csodát tesz.
nov. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az orvos írta fel mindig, csak ez a dental higiénés szedte le a fogkövet. Nekem olyan súlyos volt alig tudtam beszélni, és a fájdalmat szerintem csak azért nem éreztem annyira mert opioidos gyógyszert is szedtem (bár még úgy is éreztem).
nov. 25. 18:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben, azóta elvileg másik orvos is van már ott. Én csak ide mehetek mert ezt támogatja a tb. De akkor össze szedem a bátorságom és jövő héten elmegyek. Köszönöm a válaszokat.
nov. 25. 18:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Múlt héten voltam, nagyon durva íngyulladással és nem írtak fel semmit. Leszedték a fogkövet. Adtak parodontax fogkrémet és használom a corsodyl szájvizet. Javult sokat.
nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva itt elég sok félreértés van.

1. Dentálhigiénikus nem írhat vényre kapható gyógyszert.

2. Ínygyulladásra önmagában nem kell antibiotikum. Persze más kérdés, hogy sokszor ínygyulladás alatt teljesen más kórképeket értenek az emberek, illetőleg egy súlyos fogágybetegség esetén szóba kerülhet például egy Klion terápia, de ez minden esetben csak alapos fogkőleszedés, szükség esetén kürettálást követően van, nem tőle kell csodát várni. Ez is akkor, ha bizonyos baktériumra gyanakszik az orvos, aminek a csíraszámát akarja csökkenteni, ha látványosan szájhigiéniás problémák állnak fent, akkor teljesen felesleges.

3. Az öblögetéstől mit vársz? A fogmosást úgy kell elképzelni, mint a mosogatást. Van egy koszos, zsíros tányérod, rászáradt cuccokkal. Ha kicsit meglögybölöd rajta a mosószeres vizet, le fog az jönni? Vagy elő kell venni a szivacsot és jó sokáig sikálni? Na ez a helyzet a fogmosással is. Lehet bármivel öblögetni, az ott maradt lepedéket, ami pár hét alatt fogkővé kövesedik, csak a mechanikai tisztítás szedi le. Akinek gyakran van fogköve, vagy nagy mennyiségű, annak bizonyosan nem sikerül jól megmosnia a fogát. A gond az, hogy ráadásul egyre nehezebb lesz. Az állandó gyulladástól és fogkőtől elsorvad az ínyed, egy idő után a csont is. Mind nehezebben tisztítható felszínek lesznek a szádban, és mire megtanulsz jól fogat mosni, már az sem elég, újabb és újabb eszközökkel kell kiegészíteni a rutint és mind több időt is kell rászánni. Megint, mint a mosogatás: egy sima kistányért, amiről csak egy almás ettél, szívesebben mosod el, mint a hetek óta sütőben rohadó tepsit, amibe anyukád beleégette a sertéssültet. Egy biztos: az öblögetésnek ilyen formán konkrétan nulla értelme van, ha esetleg minden, gyulladást okozó depozitum el van onnan távolítva, akkor kiegészítésként, a gyógyulás gyorsításáért lehet használni, de önmagában a világon semmit nem csinálnak.

Tessék elmenni fogorvoshoz és tanácsot kérni szájápolás terén.

nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a részletes választ. Valóban ezek a tapasztalataim is ezzel az egésszel.

Nekem már eléggé előrehaladott (de ehhez hozzátartozik hogy erős 8 évig egyáltalán nem mostam fogat) és több fogam keményen mozog is. Házilag különböző eszközökkel próbáltam kiszedni a dzsuvát a fog és az íny közül (emellé ment az öblögetés) de már megint kezd kicsúszni a kezemből az egész. Kicsit félek a fogkő leszedéstől mert nem volt túl kellemes. De belátom hogy én már nem nagyon tehetek itt házilag semmit. Inkább vissza viszem a kocsit a szerelőműhelybe, mert ráfér már egy karbantartás.

nov. 26. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!