Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális-e a fogorvostól,...

Normális-e a fogorvostól, hogy 1,5 évente egyszer hajlandó panoráma röntgent csinálni a fogaimról?

Figyelt kérdés

Még tavaly nyáron ismertem meg a számomra régi olcsó magán fogászatnál, az fogorvos vezetőt de amint lett panoráma röntgenem a fogamról annyit mondott, hogy 1,5 évente egyszer csinál új panoráma röntgent a fogamról. És szerencsére volt ott konzultáció és állapot felmérés a fogaimnél. És 1,5 évente egyszer alapos fogászati szűrővizsgálatom is lesz friss panoráma röntgennel.


Amikor leszedte a fogkövemet a fogorvos és polirozta, sajnos csak nem 1 hónap után újra érzékeny lett a csak nem 3 éves gyökérkezelt fogam, ami felül az akkori hiányzó bölcsesség fogam szomszédja.


Azon gondolkodom, hogy jövő Március közepén el fogok menni az érintett olcsóbb magán fogorvoshoz friss panoráma röntgent csináltatni. De ha nem lesz hajlandó (mert jövő Január végén már 18 hónapos lesz nála az első digitális panoráma röntgen a fogamról), akkor kénytelen leszek elmenni egy másik olcsóbb magán fogorvoshoz. Mert még az érintett fogamról sem hajlandó röngent készíteni.



2022. Április végén csak 5 éves ismeretségem alatt kénytelen voltam ott hagyni, egy korábbi olcsóbb magán fogászatott, mert ott nem kaptam fogászati szűrővizsgálatot se konzultációt a fogászati kezelésemről és annak áráról. És kezelési lapot sem kaptam ott.


És csak akkor tudtam meg mennyibe került a fogászati kezelésem, amikor a fogorvos végzett a fogam kezelésével. És 2017. Augussztusa után 2 hónappal kaptam friss panoráma röngent a fogamról, és azóta ott már nem kaptam friss panoráma röntgent.



#Sporólos, olcsóbb, magán, fogorvosok
nov. 29. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

És csak akkor tudtam meg mennyibe került a fogászati kezelésem, amikor a fogorvos végzett a fogam kezelésével.


Az év balekja címet megkapja...

nov. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fogorvos nem a saját ellensége, meg fogja csinálni neked a panoráma röntgent jó pénzért, ha ragaszkodsz hozzá.
nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért ennyire fontos neked a panoráma röntgen?
nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon buta kérdést tettél fel te 3. A panoráma röntgenen minden jól leht látni.
nov. 29. 21:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy lehet mindent látni rajta. De továbbra sem értem miért vagy ennyire ráizgulva hogy téged mindig röntgenezzenek. Az oké hogy az ember eljár évente mondjuk megnézetni a fogait de ha nincs semmi akkor minek röntgeneztetni?

8 vagy 9 szer írtad le a panoráma röntgent a kérdésedben. Ez már beteges ahogy remegsz a röntgenért.

Amúgy meg bármilyen magàn helyen ahol kifizeted megcsinàlják csak legyen pénzed rá. Nyissd ki a pénztárcád és hajrá. Gondolom nem csak a fogad ilyen fontos, röntgenezteted évente a tüdőd, jársz tükrözésre, ultrahangra, vérvételre.

nov. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A panoráma röntgent magánban max. 6-7000Ft-ért megcsinálják. Nem kell sem beutaló, sem jóváhagyás a fogorvosodtól.
nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nagyon buta kérdést tettél fel te 3."

Az egyetlen butika itt te vagy, ha abban a hitben élsz, hogy panoráma röntgenen mindent jól lehet látni. Na, ne halj meg hülyén, szólok, hogy rosszul tudod. A panoráma röntgen egy átnézeti kép, ha valami nincs rajta, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy az a dolog nincs is, sokszor pedig fals információkat is ad, mivel egy 2 dimenziós felvétel, a képletek egymásra vetülése miatt bizonyosan szinte sosem lehet tudni belőle, például anatómiai viszonyokat. Ráadásul te egy már gyökérkezelt fogra kérnéd a röntgent, amiről készült ezek szerint kb egy éve is. Ha egy éve nem látszódott rajta semmi, akkor 100 %, hogy most sem fog több látszódni, mivel ha a gyökérkezelés nem sikerült, akkor ott általában egy krónikus folyamat indul el, ami sok év alatt ad radiológiai jelet, olyan nincs, hogy tavaly még semmi nem volt ott, most meg messziről jól látható. Más kérdés, hogy egy inkomplett gyökértömés az már akkor úgy nézett ki, amikor elkészült, tehát azzal, hogy most frissiben még egy röntgen készül, csak ugyanazt lehet majd látni rajta, ami tavaly is ott volt, meg azelőtt is. Harmadrészről pedig, ha egy foggal van probléma, pláne egy gyökérkezelttel, ahol valszeg gyökércsúcs-körüli elváltozást keresünk, akkor azt eleve ún. periapikális felvétellel, vagyis kisröntgennel ildomos igazolni, pontosan azért, amit fentebb is írtam: a panoráma csak átnézeti kép, azért mert ott nem látszódik, még nem jelenti azt, hogy nincs ott.

Mielőtt lebutázol valakit, érdemes megbizonyosodni róla, hogy te tényleg jobban tudod. Csak jótanács a jövőre nézve.

nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem feltétlen egészséges a röntgen azért nem nagyon szokták erőltetni a túlzott kitettséget, tudod nem véletlen kell felvenned az ólom mellényt mikor csinálják...
dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!