Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Panorámaröntgenen látszik valami?

Panorámaröntgenen látszik valami?

Figyelt kérdés

Nem tudom megmondnai, melyik fogam fáj, de bal felül fáj a fogam. Két fogorvos se lát semmit. Nem tudják, mitől lehet. Valakinek tipp? Tompán lüktet néha.


Illetve a metszőfogaimnál oldalt azok tömések vagy lyukak lehetnek?


[link]



2023. aug. 8. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg a képet, előre is bocs érte. Ha a panoráma röntgenen nem látszik semmi, illetve maga a foggal sincs semmi probléma, akkor lehet hogy huzattól fáj. Ha valami góc lenne a fogadnál azt már rég látni lehetett volna rajta,vagy pedig lehet hogy odasugároz a fogadba valami. Nem tudom pontosan. Egyik ismerősömnek arcüreggyulladása volt és azt mondta a foga is fájt tőle, de más baja nem volt. Viszont nyilván nem elég oda egy szimpla fogfájás szóval nem kell megijedni ettől.
2023. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bal felső hetes fogad a tömés alatt alá van szuvasodva, es sanszos, hogy az ötös is.
2023. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
A panoráma rtg. a felső fogakról torzít, másrészt rávetül a sinus és egyéb anatómiai képletek. Inkább alsó fogak vizsgálatára alkalmas. Pl. az 5-ösről érdemes egy periapikális felvételt kérni, mert a gyökércsúcsi terület érdekesnek látszik.
2023. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
(Mármint a bal felső 5-ös)
2023. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!