Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Korona vastagabb mint a többi...

Korona vastagabb mint a többi fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma kaptam előre a felső fogsorom egyik fogára koronát, ami vastagabb mint a többi fogam és mikor összezárnám a fogsorom ez miatt nem tudom. A fogorvos szerint ez természetes és kell egy hét mire megszokom. Ez tényleg igaz vagy csak lerázott?



dec. 5. 11:51
1 2
 1/11 petraa07 ***** válasza:
100%
Van hogy szokni kell az új pótlásokat. Ha egy hét után is úgy érzed hogy magas a korona, vagyis hogy nem úgy zár a fogsora ami kényelmes lenne, akkor érdemes egy kotrolla visszamenni. Nem hiszem hogy lerázni akart, szimplán tényleg lehet hogy csak szokni kell. :)
dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, első koronám még szokni kell, minden esetre adok neki 1 hónapot.
dec. 6. 00:48
 3/11 petraa07 ***** válasza:
Annyit nem kell várni 1 hét alatt általában megszokja az ember. Ha nem a szokás a gond akkor izajízani kell a korona magasságán. Annyit ne várj vele. :)
dec. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A gond, hogy nem tudom rendesen összezárni a fogaim, a belső fele túlságosan hátra ér és útban van az alsó fogsoromnak.
dec. 7. 01:17
 5/11 petraa07 ***** válasza:
Ha ennyire zavaró akkor érdemes vele visszamenni. Ha magas a korona(ez a doki egy megfestő un.artikulációs indigópapírral tudja megnézni pontosan hol emel a korona) márpedig nekem annak tűnik, akkor korrigálni kell a koronát. A fog amin van a korona így túlterhelésben van. Ez nem tesz neki jót hosszú távon.
dec. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Említettem neki, azt mondta majd beállnak, utána az alsó fogsoromból akart csiszolni.
dec. 7. 15:21
 7/11 petraa07 ***** válasza:
Az is egy megoldás ha a szembe lévő fog tömött. Van aki nem a koronából vesz le hanem a szembe lévő fogpárból. Ez egy ilyen tized miliméterek. Sikerült akkor megoldani a problémát?
dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedden megyek fogorvoshoz, majd kiderül mit alkot, minden esetre az alsó fogakból nem szívesen csiszoltatnék.
dec. 8. 15:04
 9/11 petraa07 ***** válasza:
100%
Megértem, majd írj hogy mi volt, kíváncsi vagyok. :)
dec. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia! Ma voltam fogorvosnál, azcalsó fogból csiszolt le nagyon keveset, picit jobban összezár, de még mindig felül a korona. Abban maradtunk, hogy adok neki 1 hónapot, ha nem rendeződik megyek vissza.
dec. 12. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!