Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit jelez a nyelv hátsó...

Mit jelez a nyelv hátsó részén lévő, lekaparhatatlan fehér lepedék? Van, amikor vastagabb, van, amikor vékonyabb a réteg. 4 hónapja van ez a dolog. Most pár napja már nagyon erős szájszag is társul hozzá. Sokszor vérzik az ínyem is, minden reggelre.

Figyelt kérdés
Kismama vagyok, már kétszer két hónapot vártam államiban, míg eljutottam orvosokhoz, azt mondják biztos valami vitaminhiány. Se mintát, se semmit nem vesznek belőle. Most újabb két hónapot várok a magánra, mert most már oda fogok menni. Volt már valakinek ilyesmi? Csak azoktól kérek kommentet, akiknek volt már hasonló gondjuk.
2023. márc. 25. 00:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Amit nem írtam. Fogorvosnál a héten is voltam, azt mondta az ínyvérzés ilyenkor normális. Én mégsem érzem normálisnak, hogy minden reggel vért körök ki...
2023. márc. 25. 00:48
 2/5 A kérdező kommentje:
"köpök"
2023. márc. 25. 00:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány, ínysorvadás. Bármi lehet.

A fogköveket leszedetted?

2023. márc. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáltasd meg ebből a szempontból is:

“A lepedék nyelven való lerakódásának oka legtöbb esetben egy szájban lévő gomba elszaporodása okozza. A Candida albicans egy élesztőgomba, ami az egészséges immunrendszerben is megtalálható. Legyengült immunrendszer esetében azonban káros lehet a túlzott jelenléte.”

2023. márc. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2023. márc. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!