Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Szeptemberben elkezdett fájni előbb egy alsó jobb oldali őrlő fogam, majd nem sokkal utána szintén jobb oldali, felső őrlő fogam.


Anno nem húzattam ki a bölcsességfogaimat, ezért az alsó fogsoromnàl fogtorlodàsok lettek, osszekuszalõdtak a fogaim. Akkor azt hittem, ez csak szépészeti hiba, majd kiderült, hogy emiatt túl szorossá váltak a fogak közti rések, így pl. oldalsó szuvasodásnal ez gond lehet stb. Akartam volna fogszabályozást, de egy ló ára kb. Foginy sorvadasom is van.


Elmentem még szeptemberben fogorvoshoz, aki panoráma röntgen alapján azt mondta, egyik sem szuvas újonnan (mindkét fog tömött mar), de vmifele gyulladást ő lát ott, adott rá antibiotikumot, azzal pár hétre el is múlt a fájdalom, majd visszatért.


Közben kiderült, hogy az allkapcsom nem zár jól, elkezdett jobb oldalon kattogni, volt,mikor annyira fájt, hogy belezsibbadt a fejem jobb oldalán.


És most itt vagyok, és nem tudom, hogy az azóta jobb fülbe és fej jobb oldalába sugárzó fájdalom most mégis fogszuvasodasbol, foginy sorvadas miatti fogerzekenysegből, állkapocs problemabol vagy miből ered.



dec. 6. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Apró vírusfertőzés (ami pl. ínygyulladásban is is megnyilvánul) okozhat ideggyulladást a háromosztatú ideg lefutása mentén és ilyenkor nem igazán lokalizálható fájdalom érzés is fellép.
dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A fogorvos azt mondta, mivel a két említett fogboól az egyiket már félig csak a tömés tartja, de a másik, a felső sincs sokkal jobb állapotban, nem szívesen bolygatnaà, szedné ki a tömést, mert szerinte nem szuvasodás, és ha bolygatná, összeroppanhatna a fog, akkor még vésni kellene.


Ki is idegelhetné, mondta, de onnantól a fog nem lesz hosszú életű, előbb - utóbb ki kellene húzni, ha az ínysorvadasom miatt előbb ki nem esik.


Jelenleg naponta fáj, hol egyik, hol másik fogam,hol mindkettő, néha már előttük -mogottuk lévők is (kisugárzó fájdalom lenne?), estére, éjszakára meg erősebben fájni kezd általában.


Vmit csinálni kellene, mert ha fáj, az nyilván nem természetes, de szeretném megőrizni is a fogaimat, nincs pénzem fogpótlásra.

dec. 6. 13:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyes válaszoló, és azzal mit lehet kezdeni?
dec. 6. 13:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező,elhiszem hogy szeretnéd megtartani a fogaidat,de hidd el nekem hogyha egyszer elkezd fájni és nincs más megoldás csak a gyökérkezelés,akkor sokkal jobban jársz a húzással!

Én ezt párszor már végig játszottam,gyógyszerek tömkelegét szedtem,piszkálták állandóan és a végén mindig ugyanaz lett,hogy ezt ki kell húzni. Ha tudom előre hogy ez ekkora szenvedés,inkább elsőre mondtam volna hogy engedjük el ezt a fogat. :/

Nem mellesleg nekem is hasonló a problémám,túl szorosan helyezkednek a fogak egymás mellett és ez is sokszor okoz fájdalmat,egyedül a fogszabályozas segítene..de igen,nagyon drága.

dec. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha eleve torlódások vannak, akkor csinálni kellene egy kis helyet :) Ki kellene húzni a rossz fogakat.

Ha olyan szorosan vannak a fogaid, húzás után kicsit helyezkednének, és észre sem vennéd a hiányát.

dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, ötös, csak ahhoz, hogy a hezagok helyére vándoroljanak a többi fogaim, fogszabályozás kellene, az még egy vagyon még sztk-ban is.


Vagy tévedek?

dec. 8. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nekem minden fogszabályozás nélkül is megtörtént. Oda vándorol, ahol könnyebben talál helyet, ez pedig a kihúzott fog üresen maradt helye.

Valamit mégiscsak kellene vele kezdeni, mert fáj is, meg mire összeszeded a fogszabályzó árát, addigra már lehet, hogy protézis kell, mert az ínygyulladástól meglazulnak/kihullanak.

A fülbe nyilalló fájdalom nálam a teljesen ép bölcsességfogtól volt.

dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 vagyok: ínysorvadást akartam írni.
dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!