Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek korona van a fogán,van...

Akinek korona van a fogán,van vele bármi probléma?

Figyelt kérdés
Teljesen problémamentes,vagy szokott probléma lenni vele vagy a körülötte lévő ínnyel?
dec. 6. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi? Nekem volt 2 koronás fogam szólóban, de azokat már kihúzták. Viszont van 2 hidam 3, illetve 4 fogas, benne 1, illetve 2 foghíjjal. Az egyik van már vagy 30 éves, de a másik is több, mint 25. Az első 2 éve leesett, megmostam, eltettem, és a fogorvosom visszaragasztotta. Aszólók egyike gyökércsapos volt. Na ennek nem sokat jósoltak az ismerőseim. Igazuk is lett. leesett, visszaragasztották, begyulladt, gennyes lett a töve, húzni kellett. A másik is gyökérkezelt volt, az lehetett a baja. A hidakat ép, nem gyökérkezelt fogak tartják, azokkal azért nincs baj olyan régóta. Szerintem az rémmese, vagy városi legenda, hogy ezek rákot vagy bármi egyebet okoznak. (Olvastam például ugyanis Ruttkai Éváról, hogy a fogpótlásai miatt kapott rákot. De nem hiszem el. A feleségemnek is gyerekkora óta van híd a szájában. )
dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs vele probléma, de te mitől tartasz? Írd le, és akkor konkrét választ kaphatsz.
dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy hidam, 2 fogamon. De olyan "hülye érzés". Nem fáj,jól illeszkedik, de mégis olyan fura. 10 éve ott van, fél évente ellenőriztetem. Semmi baja. Mégis annyira utálom. Most kéne egy rágófogra is. Az is gyökérkezelt, eddig sima tömés volt benne,5 évet bírt. Most kicserélték a tömést,de azt mondták,mindenképp kell rá korona...de nem akarok mégegy ilyen fura érzetű dolgot a számba :( Olyan idegen érzés. Nem tudom megfogalmazni.
dec. 6. 15:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es vagyok. Most jutott eszembe, hogy azt a fogamat, ami gyökérkezelt volt, másnapra megfájdult, és az 1 napos koronával együtt kihúzták. Na erről írtam. a gyökérkezelt fogak gyökere alatt begyulladt, meggyűlt, mihelyst koronát kaptak. Ki kellett húzni őket. A 25 és 30 éves hidak ép fogakon vannak, és kevésbé zavaróak, mit egy tömött fog. Érdekességük még, hogy a régebbi híd befelé nyitott, a másik teljesen zárt a foghíjaknál. Vajon miért csinálhatták így?
dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy tízéves koronám van, nem fura érzés. Meg van egy gyökérkezelt fogon nagy inlay (a koronai rész több mint fele van pótolva) az is rendben van. Ezen kívül van még 3 gyökérkezelt, azok is 10 évesek kb. Mindegyik panaszmentes.
dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok Nekem volt gyökérkezelt fogon is korona, kb 30 évig.nem volt baj vele. Azt írod 2 fogadon híd van. Ezt úgy értsem, hogy 2 szélső fogon korona tartja a közbeeső pótlást?
dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először fura volt, de már nem. Nincs vele probléma.
dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: Pontosan. A kihúzott fog melletti 2 ép fog lett lecsiszolva. A gyökérkezelést nem mondom, hogy nem lehet jó, csak az nem mindig sikerül. Például jól megkínzott egy 3 gyökerű fog kiidegelésével a fogorvos, majd elküldött vele röntgenre, és közölte ki kell húzni, mert görbe a gyökércsatorna, és nem sikerült lehatolni a végébe. Másik az, amit írtam, 1 napos koronával együtt húzták ki. Ott sem sikerült valami a gyökérkezeléssel. Mégis megrendelték rá a koronát. Ott nem volt röntgen, de valami bűzlik, hogy felteszik rá a koronát és utána kihúzzák.
dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem a koronával, hanem a híddal volt gondom. Akárhogy mostam, fogselymeztem, szájvizet használtam, nem éreztem tisztának, mivel a híd alatt nem lehet megmosni...Nem volt szájszagom, de évtizedek alatt is maradt a tisztátlanság kellemetlen érzése.
dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!