Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár éve gyökérkezelt fog...

Pár éve gyökérkezelt fog gyökércsúcsán gyulladás alakult ki. A fog nem volt könnyen menthető, csapos korona van benne. Ez, ha gócos lett, mennyire biztos, hogy húzni kell, bármi más alternatíva elképzelhető?

Figyelt kérdés
dec. 13. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Resectio
dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de ugye nem vagyok fogász, az egyébként pedig jó fogorvosom ezt a lehetőséget mégsem említi, csak a húzást. Ezért is kérdeztem meg... azt hittem egy csapos korona az kontraindikáció.
dec. 13. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a rezekció sem 100%-os hatásosságú.. közel sem.


Nekem ma rtg-zték a fogaimat, és van egy (rosszul) gyökérkezelt, amire azt mondta, eleve 50% egy gyökér kezelt fog túlélési esélye, újabb kezelésnél ez feleződik. Sajnos ezzel együtt egy másikat is ki kell húzni (ha pénzt és kinlódást akarok spórolni), 4-es kvadránsból az összes nagyörlő hiányozni fog :(

márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!