Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok foggyulladás utáni...

Fogorvosok foggyulladás utáni dolgokkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne hozzátok hátha jár fogorvos is erre felé, vagást ejtettek ma az ínyemen, begyulladt a fogam miatt ami 2 hete letört,(örlő fogról beszélünk) beletettek valami csíkot. Azt mondta a Dr. Nő enni nem lehet a mai nap folyamán illetve majd hétfőn menjek vissza, de húzni majd csak januárban fogja. Antibiotikumot a gyulladásra nem kaptam.

Holnap lesz egy rendezvényünk amin alkoholt fogyasztanánk illetve elég aktív dohányos vagyok. Lehet-e innom a holnapi nap folyamán vagy dohányoznom? Nyilván erősen fertőtlenítve ezek után. A Dr. Nő sajnálatos módon szuszogáson kívűl válaszra sem méltatott. Így azt sem tudom hogy azt a cuccot amit az ínyembe dugott ki kell-e szednem vagy mihez kezdjek vele.

Segítő kommenteket hálásan köszönöm, kérek mindenkit ha nem tud segíteni csak tekerjen tovább, könnyítsük meg mindenki estéjét.



dec. 14. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fogorvos, de saját tapasztalatot tudok írni.

Nekem foggyulladás után géz csíkot raktak be ( sajnos már 3-szor is volt ilyen aránylag hosszú életem során, pedig ápolom a fogaimat )

Viszont akkor pár napig naponta mennem kellett, hogy kicserélje és másikat rakjon bele ( ezekért a csere alkalmakkért pénzt sem kért, 1-2 perc volt az egész). Valami fertőtlenítő cuccba volt belemártva.Nem tudom, a tied is hasonló lehet ? Ha nem is géz, de gondolom, az is a fertőtlenítés miatt került be.

Én antibiotikumot is kaptam.

Enni viszont ehettem, nem volt aznap sem tiltva.

A húzások kb. 1 hét múlva voltak az íny vágás után, mikor már beszedtem az antibiotikumot és kijött minden trutyi belőle.

Dohányzást nem tudom, nem dohányzom és emlékeim szerint az alkohol nálam az antibiotikum miatt nem is jött szóba.

Sajnos csak ennyit tudok segíteni, de hátha tényleg jár erre egy fogorvos is.

dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, csak tejterméket nem ehettem.
dec. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hálás vagyok hogy ezt leírtad. Lehet az enyém is hasonló, fogalmam sincsen húzni jelenleg a gyulladás miatt nem tudja illetve hogy jönnek az ünnepek, a Dr. Nő csak hétfőn dolgozik utóljára aztán pedig majd januárban. Számomra ez egy kicsit nonszensz. Inkább szenvedtem volna úgy tovább hogy az ínyem egyben van vágás nélkül dehát ez ilyen. Annyit mondott a Dr. Nő a géz lapra vagy mire hogy segít a gyulladást levinni
dec. 14. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel, hogy mi legyen azzal a gézzel, mert januárig nem maradhat bent.

Annyi idő alatt a seb is össze fog forrni.

dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
#4, hétfőn még megy az orvoshoz, azt írta.
dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!