Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt mindenképp gyökérkezelni...

Ezt mindenképp gyökérkezelni kell majd?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam a fogorvosomnál mert nagyon fájt az elől lévő 1 es metszőfogam. Ennek az az oka hogy sokszor összekoccantak a fogsoraim nagyon erősen és ìgy ez a fogam nagyon fáj de már úgy is ha akár a nyelvemet hozzá érintem. A doki azt mondta hogy az idegszál be van benne gyulladva és írt fel antibiotikumot dalacint ami 300 mg os és napi 3db kell szednem belőle. Nem mondott a fogorvos semmit hogy ez most elmúlhat e vagy ha nem múlik az idegszál gyulladása akkor gyökérkezelik-e a fogat. Ez a fogam egyáltalán nem tömött ebből adódóan nem is szuvas egyáltalán így nem tudom hogy van e esélyem arra hogy nem kell gyökérkezelni. Valakinek volt már hasonló ilyen? Mi lett a vége vagy valaki aki kapott esetleg ilyen gyógyszert fogra az nem tud véleményt mondani hogy használt neki vagy más milyen gyógyszert kapott ilyenre ha kapott? Ezeket azért kérdezem mert én még nem voltam ilyen helyzetben de nagyon nem szeretném ha az elől lévő fogamat gyökérkezelnék főleg hogy nem is szuvas tehát úgymond baktérium nem került a fogba.

2023. márc. 16. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nem biztos, hogy gyökér kezelni kell, de ezt a kezelő Fogorvosod dönti el. Nekem nem volt más választásom gyökérkezelést csinált a Fogorvosom, de azóta sincs semmi problémám.
2023. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Igazából az előző válaszolót kérdezném, hogy neked is metsző fogat gyökérkezeltek? Én sajnos ilyen eset előtt állok és nagyon félek, hogy le fog törni utána vagy ilyesmi. Tudnál tapasztalatot mondani, hogy neked miért kellett?

Köszönöm :)

2023. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!