Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó valamilyen...

A fogszabályzó valamilyen szinten mindenkinek megrongálja a fogait?

Figyelt kérdés

Bár én reggel is és este is 3 percig mosom, kicsit félek, hogy nehogy tönkremenjenek az átlagnál hamarabb.

Egyik osztálytársammak nemrég vették le, de neki gyönyörűek a fogai, reménykedem benne, hogy nekem is így lesz.


dec. 16. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alaposan kell mosni, legalább napi kétszer, ennyi a titok. Használj speciális fogszabályzós fogkefét és fogselymet is a nehezen elérhető részekre. Ha ezt megteszed, nem lesz baj.
dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben!
dec. 16. 11:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető aranyszabály a fogmosásnál, hogy a fogakat nem időre, hanem tisztára mossuk! Vagyis nem az számít, hogy ki hány percig mossa, hanem hogy az erre szánt idő alatt a fogak valóban megtisztulnak-e. Ugyanis lehet fél órán keresztül is "mosni", ha nem vagy körültekintő és kihagyod például a fognyakat vagy a fogközöket, akkor olyan mintha meg se mostad volna.

Márpedig ha valóban a tisztaság a cél, akkor az a 3 perc még fogszabályzó nélkül is kevés, hiszen mégis csak körbe kell érni azon a 32 (vagy bölcsességfog nélkül 28) fogon, plusz ugye minden fogközbe is be kell menni a fogköztisztítóval vagy a fogselyemmel.

A fogszabályzósoknak pedig különösen nehéz helyzetük van: alapvetően a torlódott fogazatot sokkal nehezebb tisztítani, mint a szép sorban állókat és akkor erre még rájön a fogszabályzó is. Épp ezért itt nem lehet elbliccelni sem a fogköztisztítást, sem a brackettek körül, az ív alatti pucolást. A napi két fogmosás mellett minden evés után is érdemes ellenőrizni, hogy nem akadt-e be valami. Az estinél meg tényleg ki kell maxolni, hiszen időd van és minden eszköz kéznél van: sima fogkefe, fogszabályzós fogkefe, fogköztisztítók, egycsomós fogkefe, superfloss/fogselyem. Akár ellenőrizni is tudod a fogmosásod egy plakkfestő tablettával (elrágod és megszínezi az otthagyott lepedéket).

dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát én használok fogköztisztítót, és van fogszabályzós fogkefém is, viszont már több mint 2 éve elektromos fogkefével mosom a fogam.

Igazából minden fogmosás után ellenőrzöm a fogaimat a tükörben, hogy esetleg nem-e maradt valahol lepedék, vagy kajamaradék a fogaim között & a breketteken.

Általában mindig alaposan megmosom a fogaimat, meg szerencsére elég erősek, például még eddig egyetlen lyukas fogam sem volt.

dec. 16. 15:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromos fogkefe nem váltja ki a fogköztisztítókat, erre sajnos nincs más alternatíva.
dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a fogszabi alatt is kialakulhat szuvasodás, illetve nekem most szedték le őket és ilyen csíkos lett a fogam elől egy csomó helyen, mintha megrepedt volna :(

Dm-ben, gyógyszertàrban amúgy kapni ezt a lepedék színezős lötyit(nem tudom a pontos nevét, bocsi) amivel ha öblögetsz akkor mutatja hogy hol nem tiszta a fogad.

dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a tanácsokat! :)

Egyébként én nem értem ezt az "előírt szabályt" a fogszabályzósoknak, hogy minden evés után fogat kell mosni.

Hát suliban hogy a francba tudnám ezt megvalósítani? Mert szerintem sehogy..😅

dec. 17. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Már hogyne tudnád. Egyrészt nagyon gusztustalan és feltűnő ahogy a mócsingok ott ülnek a fogszabin (főleg ha valami színeset ettél). Másrészt senki sem mondta hogy a fogszabályzósok teljes arzenálját cipelned kell a suliba (ezeket otthon, este kell bevetni). Csak egy darab fogköztisztító legyen nálad, amivel evés után eltünteted a nyomokat.
dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát használhatsz elmex gélt.Abba sokkal több a fluorid,mint a sima fogkrémbe
dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!