Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetek ebben az esetben?

Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Február 7-én kellene mennem fogászatra, egy tömésre, ezzel megelőzve hogy ne legyen gyökérkezelés a vége. Január 22-én fekszem be pszichiátriára nem tudni meddig. Probáltam az asszisztense keresztül 22 -e előtti időpontot kérni, sőt, segítségkérés volt inkább de a fogorvosom azt mondta hogy nem. Pedig csak tömésről lenne szó. Az ambulancián nem csinálnak végleges tömést (egyébként ez a Szentkirályi utca, javasoltak másik fogorvost, de a jelenlegi nem egyezik bele. Tulajdonképpen én mint dolgozó leszázalékolt ember nem kapok ellátást? Fizetem a TB-t, de a magánrendelést nem tudom finanszírozni. Hol van olyan állami intézmény ahol megcsinálnák 22-ig? Február 7nagyon messze van és lehet még kórházban leszek. A fájdalmat meg akarom előzni.
jan. 9. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbálkozz más NEAK finanszírozott rendelőnél, mivel az alábbi jogszabály szerint nem csak a körzeted fogorvosa láthat el.


(Én a helyedben mondjuk azt csinálnám, hogy felhívnám ismét a rendelőt és nyomatékosan elmondanám, hogy a pszichiátrián való hosszabb tartózkodás miatt nem csak te, hanem a orvosok is azt kérték, hogy a beutalás előtt történjen meg a fogászati szanálás.)



A társadalombiztosítási támogatással igénybe vehető fogászati ellátások – főszabály szerint – annál a fogorvosi szolgálatnál vehetők igénybe, amely arra – a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint – területi ellátási kötelezettséggel rendelkezik. Az egészségbiztosító által finanszírozott fogorvosi szolgáltató köteles ellátni az ellátási területéhez tartozó körzetben lakó, ellátásra jogosultakat, továbbá a rendelési időben hozzá forduló olyan betegeket, akik ellátásának elmaradása egészségüket károsító, vagy gyógyulásukat lassító állapotromlásukhoz vezetne. Lehetőség van a körzeti (területi ellátási kötelezettség alapján kijelölt) fogorvosi szolgálattól eltérően másik fogorvoshoz is fordulni, amennyiben a felkeresett másik fogorvos az ellátását elvállalja.

jan. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából nekem nem teljesen világos, hogy mi is itt a probléma. Dehogynem jár az ellátás, kaptál is időpontot, nem is annyira a távoli jövőben. Mi nem világos abban, hogy nincs hova beírjon? Kinek a nyakába szeretnél becsücsülni? Ki ne kapjon miattad ellátást? Van egy rendelési idő, mondjuk 8-tól 2-ig. Végig van írva betegekkel, dugig van az orvos. Mi az elvárás akkor? Hogy az orvos a szabad idejében, INGYEN ellásson, mert neked sürgős? Az, hogy fizeted a tb-t, nem azt jelenti, hogy amikor keresztbe áll a fing a s3ggedben, akkor megjelensz és vered az ajtót, hanem azt jelenti, hogy vannak, léteznek tb alapú ellátások, amire jogosult vagy és amit a körzetes orvosodnál igénybe is vehetsz időpont egyeztetést követően. Elhiszem, hogy neked ez sürgős, de valójában nem az. Melyik infó itt. derült égből villámcsapás, hogy nem tudtad ezt korábban elintézni? A pszichiátriai kezelésed ilyen váratlan, vagy a fogad lyukadt ki egy éjszaka alatt? Lásd be, ezt te kúrtad el és marha visszatetsző, hogy egy egyáltalán nem sürgős problémát te úgy írsz le, mintha téged cserben hagynának. Nyilván nem azért fogsz a pszichiátriára befeküdni, mert olyan marha fegyelmezett és empatikus vagy embertársaiddal szemben, de a sürgős, soron kívüli eset a pofára esett kisgyerek, meg a feldagadt arcú, lázas ember. Ez a sürgős. A "nem merek így neki menni a hétvégének", "nem merek így elutazni", vagy "nem merek így pszichiátriára befeküdni" nem sürgős. Arról nem is beszélve, hogy van egy nagy halom ember ennél komolyabb problémákkal is, akiknek szintén nincsen hamarabb időpont, vagy ők vannak soron kívül ide oda besuvasztva, például a csípőprotézis-műtét előtt 1 héttel góckutatásra megjelenő Mari néni, akinek egyből a műtétje marad el, ha csak egy gócos foga is van és amire 2 éve vár.

Lehet másik orvost keresni, de egyrészről ha te azt hiszed, hogy ilyen rövid idő alatt, pláne tb alapon kapsz ellátást, akkor nem csodálom, hogy pszichiátriára kell bekefüdnöd, mert nagyon barlangakónak és ostobának kell ahhoz lennie valakinek, hogy ne tudjon a magyar egészségügy gondjairól, a várólistákról (egy átlag körzetes fogorvosnál 2 hónapos várólista van!), a finanszírozásról.

Jár neked is az ellátást, csak nem úgy, ahogy a kis világodban elképzelted. Legközelebb majd előre gondolkodsz és egyet jegyezz meg: ami neked sürgős, az másnak nem. Egyébként meg van egy mondás: az ellátás legyen jó, gyors, és olcsó. Ebből a 3-ból kettőt választhatsz. Ez így van magánban is, így van tb alapon is. Te mindhármat szeretnéd, nemhogy olcsón, de ingyen. Gondolkozz el ezen.

jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!