Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fekete csíkok vannak a...

Ha fekete csíkok vannak a bölcsességfog felületén, akkor biztosan mindenképp ki kell majd húzni? Miért nem akarta eddig 2 orvos sem?

Figyelt kérdés

Most vagyok 30 éves, életemben soha nem nyúlt még fogorvos a fogamhoz… már vagy 12 éve kint van mind a 4, hárommal semmi gond, a jobb also viszont szivat nagyon…

Csak félig nőtt ki, összetolta a fogsorom, többször volt begyullavda az inyem miatta, 2x annyira hogy kellett az orvos.


Kb 6 évvel ezelőtt azt mondta az első, hogy nincs vele gond, nem kell kihúzni már nem nő tovább


2 éve először volt olyan hogy csillagokat láttam a fájdalomtól, mentem a magán orvoshoz, ott szerencsére felírtak olyan fertőtlenitot amitől pár nap alatt meggyógyult.


Akkor az orvos azt mondta hogy kezeljem és ha nem múlik a gond akkor vissza kell mennem de ha ezt ki kell húzni akkor nagyon megszenvedek én is meg maga is…

Hat kosz

Azóta rettegek


Most megnéztem mi a helyzet vele és az a legrondább fogam, vékony fekete csíkok vannak rajta… a többi fogam teljesen ép, bár van még 1-2 amin nagyon halványan van ilyen sötét csík…


Ahogy irtam még sosem nyúltak a fogamhoz, egy oltástól is elájulok, képtelen lennék kibírni ha az ínyembe adnának injekciót…..


Szerintetek el lehet így èlni vele vagy biztosan suvasz lesz és kell a műtét?



jan. 13. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem mindig szükséges eltávolítani a bölcsesség fogakat. Viszont amelyik panaszos érdemes minél hamarabb kivetetni és legalább egy szájsebésszel. Kérj egy 10*10 teljes CT-t azon látszódik az összes bölcsességfog. Hozzá értő orvos kielemzi melyiket kellene kihúzni és melyik milyen kockázattal járnak. Érdemes minél hamarabb elkezdeni , mert ha a bölcsességfog begyullad nagyon nehezen lehet kezelni + ahogy te is írtad tolódnak a fogaid.
jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából tolodni már nem fognak már nagyon rég kinőtt az a fog

A fekete csíkok idegesitenek rajta

Meg nyilván nehéz eset lehet ha maga a fogorvos így beszélt róla…

Ha nem szuvasodik, én úgy hagynám örökre

jan. 13. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!