Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem tudom már összezárni...

Miért nem tudom már összezárni a számat? Vajon a fogak hiánya zavarna?

Figyelt kérdés
Hátul vannak fogaim bal oldalon amik ki lettek húzva, inkább hátulról. De azt vettem észre, hogy jobb oldalon, ahol egy fogam se hiányzik, ott normálisan összetudom zárni a fogaimat, de bal oldalon nem, és szó sincs arról, hogy a fogaim nem illeszkednének. Csak néha olyan érzésem van, mintha úgy érezném, hogy a hiányzó helyekre jó lenne ha ott lenne egy fog.
jan. 25. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Tartós foghiány esetén a szomszédos megmaradt fogak bedőlnek a hiány felé, a hiány feletti/alatti fog pedig elkezd kiemelkedni. Ez idővel akár olyan mértékű is lehet, hogy ezeket a fogakat is el fogod veszíteni a foghiányok miatt.

Szóval nem csak te érzed úgy, a meglévő fogaidnak is jót tenne, a pótoltatnád ezeket a hiányokat.

jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megpróbálom pótoltatni akkor, gyűjtök még rá.
jan. 25. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!