Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fogorvos mondott...

Melyik fogorvos mondott igazat? (lent)

Figyelt kérdés

1. fogorvos: Áprilisban azt mondta annyira megkopott a fogzománcom, hogy készít egy tervet arra, hogy befedjük. (120 e Ft) Közben javasolta, hogy térjek át elektromos fogkefére és a Sensodyne Proglasur-ral mossak fogat.


2. fogorvos: Most januárban voltam egy másiknál (költözés miatt mentem másikhoz) és azt mondta bár valóban gyengébb a fogzománcom a sok savas üdítő miatt, de nem lát rá okot, hogy bármilyen kezelést végezzünk. Csinált röngent és mondta, hogy még hátul az őrlőknél is van zománc mindenütt. A fogak között is.


--

Nyilván lehet, hogy közben a fogkrém segített visszaépíteni. De vajon az első le akart húzni? Vagy a második húz le azzal, hogy nem fedi le és később több pénzbe kerül majd?



jan. 21. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért majd egy év alatt sokat változik a fogak állapota, föleg, ha közben megfelelöen ápoltad.

Szerintem mindkettö "igazat" mond, csak más-más idöpontban

jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha így folytatom (az elektromos fogkefe + Proglasur kombó) akkor szépen helyrejöhet/visszaállhat a zománc? És elmúlhat az érzékenység?
jan. 21. 17:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de nincs rá garancia, viszont az eddigiek alapján feltehetö.
jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A zománc regenerálódni nem tud. Amíg van, fluoriddal erősíthető, de a savas üdítők akkor is tovább gyengítik. Az érzékenység elmúlhat a jó fogkrém és szájhigiénia segítségével.
jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 petraa07 ***** válasza:

Én fogászaton dolgozom. Mind a két orvos valószínűleg saverosio nyomatni látja a foaidon. Ez azt jelenti, hogy a fogkő zománc el van vékonyodva a sok saas üdítők miatt. A zománc nem épül vissza ez nem visszafordítható folyamat. Az elsó orvos valószínűleg jobban látta azt ha héjazva lennének a legelső fogak, mert azzal a további romlás megállítható lenne.

A második fogorvosnak is igaza lehet, abban hogy ha ennek a mértéke még nem olyan durva, akkor ennek a romlását el lehet kerülni azzal ha kerülöd a szénsavas és savas üdítőket, illetve savas ételeket. Szenzitív fluoridos fogkkrém használata nagyban segíthet csökkenteni az érzékenységet.

jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 petraa07 ***** válasza:
*a fogakon a zománc el van vékonyodva
jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
mindkettőnek igaza van, csak az egyik hosszútávon gondolkodik, a másik viszont rövidtávon, konzervatív szemlélettel gondolkodik. a fogérzékenység megszűnhet a deszenzitizáló fogkrémektől, szájvizektől, fluoridos ecsetelőktől, de nem jelentenek végleges megoldást, már csak azért sem, mert az évek múlásával a zománc tovább fog vékonyodni.
jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Felhagytam a savas üdítőkkel közben. Csak kávét iszok a vizen kívül.


Ezek a fluoridos fogkrémek érdekelnek. Szerintetek a Proglasur elég jó? Vagy van jobb?

Az Elmex hasonló típusú fogkrémét próbáltam, de semmit nem segített az érzékenységen és visszataszítónak éreztem.

jan. 21. 18:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyikük sem hazudott. Abban az esetben, ha egy adott szituáció pusztán esztétikai problémákat okoz, de funkciókiesés nincs és nem is lehet semmilyen egészségkárosodással számolni, úgy az orvos saját kompetenciája, a rendelő profilja és a beteg egyéni hozzáállása dönt arról, hogy lesz-e vele foglalkozva, és ha igen, akkor milyen módon.

Az elkopott, savas ártalom talaján erodált zománc soha semmivel nem épül vissza, maximum a meggyengült foganyagot erősítheted fluorid tartalmú fogkrémmel, de nagyon divatosak a hidroxiapatit tartalmúak is (Curasept Biosmalto), kalcium-foszfát tartalmú a GC Tooth mousse. Teljesen felesleges a legdrágább fogkrémet választani, a lényeg, hogy fluorid tartalmú legyen, amivel a zománcot erősíted. Hogy kinek az ajánlatát fogadod el, az meg a te egyéni döntésed, zavar-e téged a probléma, vagy sem.

jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, szeretnék ilyen fluoridos fogkrémet használni.


A hétköznapi szupermarketekben elérhető márkák közül melyiket ajánlanád? Vagy mit keressek a tubuson pontosan? Gondolom az alapanyagok között valami "fluorid" kell legyen.

jan. 21. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!