Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgán tömés tényleg káros?

Amalgán tömés tényleg káros?

Figyelt kérdés
Van olyan köztetek, aki kicseréltette a tömését és megszűntek bizonyos problémái? Pl.: Migrén?
jan. 26. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichoszomatikus alapon simán történhet ilyen, azonban amíg a fogadban van a tömés, minimális káros anyag oldódik ki belőle. Az elkészítésekor és az eltávolításakor sokkal több, de az is az egészségi határérték alatt van. Igazán veszélyben a fogászati dolgozók vannak, vagy inkább voltak, akik nap mint nap ezzel dogoztak, minden nap kapva egy kis terhelést és összeadódott.


(Saját tapasztalattal nem szolgálhatok, de mivel órák óta nem kapsz választ, azért leírtam, amit tudok.)

jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, nincs olyan rendelkezésre álló tanulmány, amely bizonyítaná az amalgámtömések egészségkárosító hatását. Az amalgámtömésekből elenyésző mennyiségű higany szabadul fel, egészségügyileg biztonságos. Félni a szabad higanygőztől kell, ami a tömés eltávolításkor terheli a szervezetet, de az elszívó berendezések és a nyálrekesszel történő izolálás kielégítő védelmet biztosít mind a fogorvos, mind a páciens részéről. Funkcióját megfelelően ellátó amalgámtömést nem tanácsolok kicserélni.
jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, amikor érdeklődtem, hogy egy ember élete alatt nem tud annyi higany felszabadulni, ami kárt tudna okozni, így ha a tömés amúgy stabil, nem ajánlja a cserét. Előtte egy másik doki lecseszett, hogy már rég ki kellett volna cserélni, szóval elkezdtem ezerrel utánanézni meg minden, de nem találtam semmi olyan kutatást, ami kimutatta volna, hogy konkrét problémát okozna egy normális stabil amalgámtömés egy normál, nem gyulladt stb. fogban.
jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!