Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám fogtömés amíg a...

Amalgám fogtömés amíg a fogamban van addig káros?

Figyelt kérdés
Nem "jár le"? :D Kb. 15 éve vannak ilyen töméseim és nem tudom a káros hatásai meddig érvényesek. Nem mélyedtem nagyon bele a témába, de ahol olvastam ott nem sok jót írtak. Tobbek kozott magzatkárosító hatásáról is olvastam. Hát nem tudom, mit gondoljak, mert 2 év múlva kb mi is szeretnénk családot, így lehet megfontolandó hogy kicseréltessem. Esztétikailag egyelőre nem zavar, felső fogsoromban van 2 fogamban.

jan. 17. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Higany érdemben a készítése alatt és az eltávolításakor kerül a szervezetedbe. Inkább a fogászra káros, ha nap mint nap higannyal dolgozik, belélegzi, ahhoz képest a beteget minimális terhelés éri. Az, hogy ott csücsül A szádban a megkötött cucc, nem káros, akkor érdemi mennyiség nem oldódik ki. Ha valamelyik rossz állapotú, azt még a terhesség előtt cseréltesd ki lehetőleg.
jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!