Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csapos fogat megéri?

Csapos fogat megéri?

Figyelt kérdés
Van egy fogam ami rágásra kicsit érzékeny lett nemrég elment orvoshoz a férfi mondta hogy ez gyökérkezelés lesz de megmenthető ő kitisztította, 2 hét múlva mentem vissza akkor a felesége gyökérkezelt mert azt ő szokta, akart volna röntgent csinálni de pont nem volt jó a gép így az elmaradt és csinálta a gyökérkezelést. A végén mondta hogy ezt a fogat nem érné meg már megmenteni ő inkább huzatná mert a csapos megoldás drága lenne és lehet 1 évig se bírná. Na most jövőhéten megyek vissza már úgy kértem időpontot hogy akkor húzás lesz de kicsit jobban utána olvastam a foghúzásnak meg a csapos fognak is. A foghúzás csak utolsó megoldás lenne mert én pótoltatni nem akarnám viszont ha nem pótoltatom akkor évek múlva a mellette lévő fogak elvándorolnak. (jobb felül hátulról a 3. fog) Egyik kérdés hogyha tényleg nem pótoltatom akik így vannak évek óta milyen negatív tapasztalatai vannak? Másik hogy jövőhéten megyek vissza egyből azzal kezdeném röntgen és az alapján lehet hogy mégis csak úgy döntene hogy menthető? Mert hogy így röntgen nélkül azt mondta inkább húzatná fura. Nem is nagyon érzem azt hogy annyira le lenne törve a fogam az egyik fele még rendesen megvan a másik fele van letörve ínyig. Ha csapos megoldást választanám mikor az végleg tönkremegy mennyire bonyolult egy olyan fog kihúzása hogy húzza ki? Vágja az ínyt is? Vagy egyszerűbb lenne most így kihúzatni hogy a fele fog még íny fölött van? Valamint mennyi idő míg kialakítja a csapos fogat?
febr. 3. 10:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Huzasd ki és menj bele a fogpótlásba
febr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!