Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kihúzása államin?

Bölcsességfog kihúzása államin?

Figyelt kérdés
Néha begyullad a bal felső ki nem bújt bölcsességfogam. A fogorvos elküldött röntgenre és mind a négy rosszul nő, ezért azt mondta jo lenne mindet kivenni. Viszont magánban a 4 fog valami irreális összeg több mint 250 ezer forint, ami esélytelen. Viszont egyértelmű okok miatt rettegek az sztk-tol, és azért gondolom lehetnek csúnya következményei ha nem jól csinálnak valamit. Viszont nagyon félek, hogy gondot fognak okozni a mellette levő fogakkal vagy eltolják az egész fogsorom. Egyik sem bújt még ki sajnos. Örülnék ha megosztanátok a tapasztalataitokat, főleg az aki államin csinálta íny alatti fogakkal.

febr. 3. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, én magánba járok, ha muszáj, viszont ismerősömnek TB-s szájsebészeten vették ki 2 bölcsességfogát is. Meglepődtem én is, de ő dicsérte őket. Biztos lesz ellenvélemény is, én csak ezt az egy stroyt ismerem a témában.
febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is államin vésték ki. Ráadásul egy rezidens. Teljesen rendben volt, problémamentesen gyógyult, nem is fájt stb. Bölcsességfogat már csak szájsebészeten húznak. Ott általában a legjobbak dolgoznak. Nem attól lesz jó egy orvos/fogorvos, mert maszek, arról nem is beszélve, hogy rengetegen dolgoznak az államiban és magánban is van rendelésük. Szóval erről ennyit.
febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 nálunk a körzeti fogorvost “A hentes” néven ismeri mindenki. Nyilván sejtheted miért. Ismerősöm is hozzá jár, de magánba. Azt mondja arany keze van.

Tehát ha fizetsz, jól dolgozik, ha nem fizetsz, akkor “csak” elégségesen.

febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem magánon húzták ki mind a négyet. Külün-külön csinálták. Egyszer begyulladt, nem ijesztgetésből mondom de nagyon szar volt, úgy képzeld el ,hogy az ínyedbe beszúrnak egy hosszú vékony tűt (érzéstelenítő) majd várni kell 7 percet mire hat. Ezután felvágják az ínyed ahol van a bölcsességfog majd ketté vésik a fogad ez olyan 1 órás másfélórás folyamat, nem fog fájni az érzéstelenítő miatt de nagyon kellemetlen lesz. Mire el múlik az érzéstelenítés nagyon fog fájni a seb helye amit összevartak. Nem igazán fogsz tudni rágni jó pár napig. Manapság már telljesen begyógyultak a helyei.
febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Téged jól megijesztettek, pedig nem kellett volna!

Javaslom, hogy menj államiba szájsebészetre, ha rossza lenne, legközelebb máshová államiba, vagy magánorvoshoz.

febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cubina ***** válasza:

Végezz egy kis nyomozást a rendelőintézetről, ahová tartozol vagy szeretnél menni.

Az orvosok nevei legtöbb kórház/rendelő oldalán fel vannak tüntetve, sokszor fényképpel is. Beírod a google keresőbe, hogy XY fogorvosról vélemények és máris megtudod, hogy kihez érdemes menni, aztán felhívod és hozzá kérsz időpontot. Megmondhatod neki, hogy több ismerősöd is őt ajánlotta és a neten is csupa pozitív vélemény van róla, ez simogatni fogja az egoját, és kitesz magáért a kezelés során, hogy még eggyel növelje a pozitív vélemények számát. :)

Én mindig így szoktam orvost választani.

Azért azt tudni kell, hogy ha fogat húznak (főleg ha mind a 4-et), akkor idővel a mellette lévők mindenképpen át fognak minimálisan rendeződni, hiszen nem lesznek ott a falak (bölcsességfogak), amik a mostani helyükön tartják őket. De ez csak akkor fog feltűnni, ha például most vannak olyan fogaid, amik egymáson vannak, ebben az esetben picit távolodni fognak egymástól, mivel több helyük lesz.

A húzás rutin eljárás, maga a művelet nem fogja átrendezni a fogsorodat.

És ha olyan dokihoz mész, akinek jó a híre, akkor attól sem kell félned, hogy valamit elszúrnak. :)

Női fogorvost ajánlok, nagyon sok éves tapasztalatom szerint ők sokkal finomabban végzik a munkát.

febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!