Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan történik a fogászati...

Hogyan történik a fogászati góckutatás?

Figyelt kérdés
Külön kérni kell a góckutatást, vagy egy panorámaröntgenből (amit nem kimondottan ilyen céllal készítettek) is látja a doki, ha van valami góc? Góc alatt gyulladást kell érteni, ugye?

febr. 3. 22:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Páromnak panoráma rtg látták a gócokat
febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig nem is kimondottan amiatt készült a röntgen?
febr. 3. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont múlt héten voltam góckutatáson fogászaton, kifejezetten azt kértem. Konkrétan panoráma röntgent csináltak. (Azon is voltam már, azért tudom, milyen.)


Gyulladást keresnek a fogak gyökerénél, igen.

febr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nem létezik külön sima röntgen és "gócröntgen", ha valami hasonlóra gondolsz. Ha van ott, akkor látszódni fog
febr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm.
febr. 3. 23:03
 6/11 petraa07 ***** válasza:
Szia ez úgy zajlik hogy mikor fogászati góckutatásra kell menni, mindíg kell csináltatni egy lehetőség szerint jó minőségű OP felvételt(frissnek kell lennie minimum 3 hónapon belüli) Ezzel kell menni a fogorvoshoz, aki a u. n. stomato-onkológiai szűrővizsgálatot végez és a Rtg megtekintés után kiadja a szakvéleményt.
febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 petraa07 ***** válasza:
Igen a gócot az gyulladást jelent általában.
febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha mostanában voltam fogorvosnál és készült panorámaröntgen, akkor egyben a góckutatáson is túl vagyok, ha jól értem, akkor is, ha el se hangzott a szó, hogy góckutatás.
febr. 4. 16:47
 9/11 petraa07 ***** válasza:
Nem. A góckutatás azt külön kell csinálni és kell róla kiállítani egy ambuláns lapot amit a vizsgálatot kikérő orvosnak kell leadni.
febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ha adminisztratíve nem is, azért valójában megtörtént? Konkrétan az egyik foggal kapcsolatban felmerült, hogy be van-e gyulladva, de a felvételt megnézve megállapította a fogorvos, hogy nem, más miatt érzékeny.

Látta volna, ha valahol máshol van gyulladás, és mondta volna, kezelte volna, nem?

febr. 7. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!