Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Leukoplákia lehet? 20/L

Leukoplákia lehet? 20/L

Figyelt kérdés

Nem dohányzom,semmi káros szenvedéjem nincs. Egy éve vannak ezek,sulyosabbak is voltak. A nyelvem alatt ahol az a fehér látható azóta érezhető egy göb is. Van hogy égnek,fűszeres ételekre pláne. Voltam már háziorvoshoz,fogorvoshoz,szájsebészhez,fül-orr-gégészhez. Mind azt mondta ez nem az. Szerettem volna ha vettek volna mintát is de azt mondták ebböl nem lehet. Nem tudom mit tegyek,félek hogy rák lesz belőle. Ecsetelőt adott rá a száksebész,attól lett jobb meg A vitamint,szokott bizseregni is a nyelvem de amugy szorongásos beteg is vagyok sok tünetem van. Pszoriazisom is van azt mondta a doki hogy az is lehet ez a nyelvemen. Laborviszgálatot ,nyak Uh-t is csináltam,sehol semmi,meg baktériumokra nyál mintát.


[link]

[link]

[link]



febr. 8. 22:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
3 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan semmi rendelleneset nem látok a képeken.
febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fogorvosom ezüst-kolloidot ajánl mindenre.
febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
A szorongásoddal pszichiátert keress fel, mert jól láthatóan ezzel van összefüggésben a problémád. Felkerestél ennyi orvost, mind azt mondta, hogy nem az, de mégis addig addig kérdezel, addig addig jársz innen oda, onnan ide, míg valaki rá nem mondja, hogy igen, ez az? Mert nagyon így néz ki a dolog. Ezt is kezeltetni kellene, hypochondriának hívják. 3-ból 2 képen a világon semmi, SEMMI nem látható, az egyiken valóban van egy enyhe hiperkeratózis, de nem kell rögtön rákra gondolni. Ezek az állapotok amiatt tekintendőek precancerózus lézióknak, mert a megfelelő életmód mellett (láncdohányzás, krónikus etil fogyasztás, elhanyagolt fogazat és szájhigiénia) előbb rákosodnak el, mint bárhol másutt. Mint mikor van egy gyanús anyajegyed és te hobbi szinten jársz napi fél órát szolizni és déli 12 órában szörfözöl Ausztráliában fényvédő nélkül, majd csodálkozol, ha melanoma lesz belőle. Ha vigyázol, semmi bajod nem lesz. Amúgy meg gyógyíthatatlan állapot, úgyhogy egy diagnózissal nem lennél előrébb, maximum csak megkeserítenéd a fogorvosod életét azzal, hogy folyamatosan rohangálsz hozzá vmi kencéért, ami végeredményben úgysem használ. Tessék vigyázni a szájüregedre, nem drogozni, nem alkoholizálni, nem dohányozni és nem leszel rákos.
febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most nagyon elkezdett fájni
febr. 17. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!