Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A leukoplakia az szájrák?

A leukoplakia az szájrák?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta van az ínyemen egy kis fehér pötty. Nem fáj, meg semmi ilyesmi, csak ott van, kb. akkora, mint egy gombostű feje. Voltam pár hete fogorvosnál éves ellenőrzésen, de akkor valahogy megfeledkeztem róla, úgyhogy nem mondtam neki, és nem tudom, magától észrevette-e, de azt mondta, hogy rendben vannak a fogaim. Most viszont egy ismerősömnek megemlítettem, és ő mondta, hogy lehet leukoplakia. Rákerestem, és azt találtam, hogy az a szájrák, és most nagyon meg vagyok ijedve. Visszamenjek fogászatra megnézetni?
2015. jan. 6. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet "letorolni" akkor valoszinuleg leukoplakia. Es igen, a rak egy elojele. Mindenkepp menj dokihoz vele, meg ha nem is az, akkor se hagyd!
2015. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És akkor is lehet szájrákom, ha nem cigizek? 25 éves vagyok.
2015. jan. 6. 23:49
 3/4 anonim ***** válasza:

"A szájrák azért lesz egyre komolyabb probléma a nemdohányzó és nem alkoholizáló fiatalok körében, mert az ige nem jut el hozzájuk. Ne feledjétek: a fiatal, fitt és egészséges embereknek is lehet szájrákjuk."


HPV vírus, alkohol és cigaretta hajlamosíthat. Menj dokihoz, bajod nem lehet belole. Viszont, ha baj van akkor meg idoben diagnosztizalni es kezelni kell!

2015. jan. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Régi ugyan a kérdés, de végül elmentél vele fogorvoshoz?

Pontosan ugyanilyet találtam az ínyemen, annyira pici, hogy nem tulajdonítottam neki jelentőséget, de most betojtam kicsit.... :)

2020. jún. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!