Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az érzéstelenítő fogínybe...

Az érzéstelenítő fogínybe mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Mennyire fáj egy átlag injekcióhoz, oltáshoz képest?


Ugyanis borzasztó érzéstelenítő-fóbiám van, nem tudom, miért.. a sima injekciókkal semmi bajom (karba, combba, hasba stb.) de ha valaminek érzéstelenítő a neve, attól kikészülök. Főleg, ha fogínybe akarják adni. Még sosem kaptam.


febr. 13. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Több tényezős dolog. Eleve mindenkinek más a fajdalomküszöbe. Függ az orvostól is, van aki lidocainnal előbb elerzesteleniti az inyt ott, ahol szúrni fog, van aki lassan adja be, van aki gyorsan. Függ a pontos helytől is.
febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire. A sima injekció nekem kellemetlenebb volt.
febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire.
febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 PMC Wagner ***** válasza:
szúnyogcsípéshez hasonló, aztán van egy kis nyomás érzés ennyi. Nem nevezném fájdalomnak azt
febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha jó az orvos, nem is fogod érezni.
febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Van akinél alig éreztem, a többségnél igencsak fájt
febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan kérj lidocain zselét vagy spray-t, amivel helyileg érzéstelenítik az ínyt mielőtt beadják, így nem fogod érezni a szúrást, legfeljebb az oldat ürülését
febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hova adják, nekem nemrég volt foghúzásom, felül hátulra a belső íny felületre kaptam, semmit nem éreztem, azt hittem be se adta, a másik húzás teljesen elől volt, felső ínybe a külülső felébe adta, hát akkor kikönnyeztem.
febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!