Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek az rendben van...

Szerintetek az rendben van hogy a fogorvosom puszta kézzel matat a számban?

Figyelt kérdés
Női fogorvos.Nem fogom megnevezni mert amúgy semmi bajom sincs vele emberileg,csak nekem furcsa hogy kesztyű nélkül puszta kézzel matat az emberek szájában.Ti ehhez mit szóltok?

febr. 15. 23:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Az enyémben nyugodtan matathat.
febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát nem túl higiénikus de ő tudja. Ha a betegeinek jó akkor nekem is.
febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

A száj belseje nem steril.

Mostanában már gumikesztyűt használnak, de régen nem használtak. Ha idős, lehet, hogy úgy szokta meg, vagy jobban tud nélküle dolgozni.

Nyilván megmossa két beteg között a kezét.

febr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk annó az iskolafogorvos nyúlt így a szánkba. Senkinek semmi baja nem lett.
febr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

“Nyilván megmossa” én nem hiszem. Minden tekintetben higiéniátlan.

Amikor ilyen fontos dologgal nem foglalkoznak mint a higiénia (egy orvosi rendelőben) az számomra 0 és oda többet nem megyek. Konkrétan ilyen okokból lehet hallani nap mint nap, hogy ilyen meg olyan hepatitisz járvány meg stb.

febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

#5

Ma talán már nem tartják higiénikusnak, de teljesen rendben van. Nyilván megmossa, fertőtleníti a kezét, nincs ok ebben kételkedni. Ennyi erővel azt is gondolhatnád, hogy egy kesztyűben dolgozza végig a rendelési időt.

febr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Dobd fel a helyet, ki tudja mi megy még ottan. Egy orvosi rendelőben ez a módszer elfogadhatatlan.
febr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7 El sem tudom képzelni, milyen szörnyűség mehet még ott, ahol -a gumikesztyűn kívül- a kérdező szerint minden rendben volt.
febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, gondolom neked az is beleférne, hogyha kesztyű nélkül műtétenek az orvosok. Elvégre minden más rendben van, csak az a fránya kesztyű. Szerencsére a valóságban ez nem így megy.
febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Valóban: régebben műtét előtt az orvosok "bemosakodtak", és kesztyű nélkül műtöttek. Általában ezt is túlélték, ha mégsem, nem emiatt haltak meg.

Ettől függetlenül ma már kellene gumikesztyűt viselni...

febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!