Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire hihetőek a látványos...

Mennyire hihetőek a látványos fogászati átalakulások, amik felkerülnek a közösségi média felületeire?

Figyelt kérdés

Annyi sok szép átalakulást látni, amit a magánfogászatok feltöltenek a tiktokra, facebookra. Egyre több ilyen van, és amikor azt hiszem, hogy esetleg rajtam is lehetne segíteni, akkor kell, hogy visszaessek az álomvilágból minden egyes alkalommal a valóságba.

Hogy tiszta legyen a kép, a fő probléma az első 2 metszőfog között kb 3 mm-es rés.

Lassan 40 leszek, olyan 20 éve próbálkozok azzal, hogy időről-időre érdeklődök esetleg milyen megoldás lehet, ami ezt a problémát, hogyha nem is teljes mértékben de azért esztétikusabbá teszi. Hiába bukkanok sok olyan esetre, ahol azt látom, hogy szép eredmények elérhetőek héjjakkal vagy akár koronával, nálam eddig mindig az volt a visszajelzés, hogy NEM, meg, hogy nem ajánlják.

Egyre inkább elterjedtebb ez a kivehető láthatatlan fogszabályozás, annyira dícsérik magukat az orvosok, hogy ennyire jó meg annyira jó, és 6-12 hónap között elérhető a végeredmény. Csak amikor én érdeklődtem....jaaaa, hát neked ez nem jó megoldás, neked a rögzítettet ajánlom, de hosszú folyamattal kell számolni, olyan 2,5-3 év. Gondoltam magamban, hogy most mi van??? Promóznak a sokan rövidebb idővel és nálam benyögnek akár 3 évet, ez sok szépészeti megoldások valóban ekkora KAMU??? Vagy csak én fogom ki az olyanokat, akik nem értenek hozzá???

Eljutottam arra a szintre, hogy jó akkor legyen fogszabályozás, de ez az idő nekem sok, nem vagyok hajlandó 3 éves folyamatba bele vágni. Létezhet bármilyen megoldás, ami max 1-1,5 év? Bár a fő szempont még mindig inkább a gyorsabb megoldás.



febr. 16. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert nálad adott kezelés nem jön szóba, nem jelenti mindjárt azt, hogy kamu. A fogászat nem egzakt tudomány, ez nem úgy működik, hogy akkor van a héj, ami mindenkinek is jó, van egy indikációs területe, ami mellett vannak egyéb tényezők is (ilyen tipikusan a legkiválóbb szájhigiénia és kooperáció). Még ha ránézésre úgy is tűnik, hogy a videóban hasonló az eset, mint ami a te szádban van, valójában sokkal több szempontot vesznek figyelembe, mint amennyit te látsz. Írod pl, hogy rés van a fogaid között: és milyen az ajakfék elhelyezkedése? Milyen az antagonista fogazat, vagyis az alsó állcsont? Milyen ott a harapásod? Vannak-e rosssz szokásaid, mint például szorítás, csikorgatás? Ez csak néhány példa a sok közül.

A láthatatlan fogszabályozásnak meg iszonyat szűk az indikációs területe, ráadásul csak most forrja ki magát a technológia. Papíron ugyan sokan foglalkoznak vele, de valóságban nagyon kevesen vannak, akik valóban értik is a működését, és ebből adódóan mégsincs annyi rendelő, ahol ez elérhető lenne. Arról az apróságról nem is beszélve, hogy ez nem úgy működik, hogy van a fogorvos, aki mindent is megcsinál, a fogorvosnak van szakterülete, a rendelőnek profilja. Ha egy rendelő nem foglalkozik teszem azt héjakkal, akkor oda hiába mész héjért.

Az ilyen videók továbbá nem részletezik, hogy hogyan jutottak el oda, ahová. Lehet a kezelés előtt eltelt fél év, mire a beteget megtanították fogat mosni. Lehet volt egy rögzített fogszabályzós előkezelés, amivel ideálisabb állásba terelték a fogat mondjuk a héj előtt, de a láthatatlan fogszabályzást is lehet úgy csinálni, hogy egy része rögzítettel készül, csak a “finomhangolások” történnek sínnel.

febr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

20 éve zavar a dolog, de a 3 éves kezelést sokallod... Ha belegondolsz, már több mint 15 éve túl lehetnél rajta?


Az zavar a rögzítettben, hogy látják? Most meg a rés zavar, gondolom ugyanezen okból, én úgy lennék vele, akkor zavarjon inkább a fogszabályzó, annak van értelme. Amúgy is sokan viselnek fogszabályzót, nincs rajta semmi szégyellnivaló.

febr. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!