Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeti műtéttel kapcsol...

Szájsebészeti műtéttel kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Jövő hét szerdán távolítja el az egyik hátsó fogamat a szájsebész és érdekelne, hogy meddig tart egy ilyen műtét és műtét után fog-e fájni vagy kellemetlen érzés lesz-e továbbá varratszedésre kell majd visszamenni vagy a varrat felszívódik ilyenkor?
márc. 5. 11:27
 1/4 Hovarju ***** válasza:
100%

Nálam kb.1 óra volt.

Közben nem éreztem semmit, mert el volt érzéstelenítve. A művelet végén kb. 5 percre kiültem a váróba. 5 perc után újra megnézte, azt mondta rendben van és hazaengedett.

Kaptam otthonra is fájdalom csillapítót és azt mondták, ha szükséges, vegyem be.


Amikor kezdtem érezni a szám, akkor kicsit kellemetlen volt, de nem volt vészes.

Az első három nap tilos volt mindenféle tejtermék és apró magos dolog. Azt mondták viszont, hogy az esti fogmosást ne hagyjam ki.


Egy hét után kellett varratszedésre mennem. Addigra már csak a madzag vége zavart kicsit.


De emberenként, fogakként más.

Készülj arra , hogy be fog dagadni a helye akár 3-4 napra is.


De majd az orvos mindent elmond.

Kitartást.

márc. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ.
márc. 5. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a legzavaróbb, hogy lényegében szájzárat kaptam és volt vagy egy hét mire normálisan kinyílt a szám...fájni nem fájt extrémen, de attól, hogy ráncigálta a keresztbe álló fogamat, az államtól a nyakamon át a mellkasomig kék - zöld foltos voltam napokig. A fájdalom nem volt durva. Ez egy alsó bölcsesség fog miatt volt, ami teljesen merőlegesen állt húzás előtt...Olyan 20 perc biztos volt minimum. Ha nem áll keresztbe az nyílván egyszerűbb.
márc. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 10 perc volt, felvàgta a szàjpadlàsomat, hogy egy oda elnött fogat le tudjunk hùzni a helyère. Semmit nem èreztem, ùsztam a lidocainban. Aztàn erre az elövaràzsolt fogra ragasztott a fogszabis dokim tappancsot, és szèpen a helyère tette. Nincs rossz emlèkem emiatt.
márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!