Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha van 2 lyukas fogam akkor...

Ha van 2 lyukas fogam akkor az miért külön-külön időpontokban tömi be a fogorvos és miért nem egyszerre?

Figyelt kérdés
Meg előtte külön alkalom még a fogkőeltávolítás is.
márc. 6. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lyuktól és orvostól függ, de egy "sima" fúrás-tömés is legalább fél óra, vagy inkább több, most abból kettő már nem olyan mókás. Plusz ha a szád 2 oldalán vannak a fogak, akkor oda is kéne injekciót adni, azt nem is lehet talán, valószínűleg van egy max. dózis egy alkalomra. Nekem most lesz egy olyan fúrás-tömés, amire mondta, hogy min. 1 órát fog a számban tölteni, na amellé szóba sem jöhetett, hogy a másik lyukas fogat is hozzácsapja, azt külön megcsinálta.
márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosa valogatja. Nekem megcsinalta volna egyszerre, de mivel az elso tomes utan tok rosszul lettem, igy eltoltuk a masodikat egy kicsit kesobbre.
márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kérdezni az orvostól, hogy lehet-e ezeket egyszerre és fog neked válaszolni. Ez teljes mértékben az orvos preferenciájától függ. Fogkőleszedés után ÁLTALÁBAN azért nem szokás, mert ilyenkor vérzik az íny, vérző gyulladt íny mellett pedig nem lehet fogat tömni, hiszen ezek a modern anyagok annyira technika-érzékenyek, hogy sokszor még a kilélegzett levegő páratartalma is zavarja a kötést, hát még ha odafolyik egy rakat vér. Kivétel ez alól, ha nagyon kevés fogkő van csak jelen és az sincs a tömni való fog közelében.

Én fogorvos vagyok, mind körzetben, mind magánrendelőben dolgoztam/dolgozok, ha olyan volt a szituáció, akkor tömtem egyszerre kettőt, akár hármat is, de ennek voltak feltételei. Egyrészről, hogy a lyukas fogak egy oldalon legyenek, nem fogom senkinek sem mind2 oldalát lezsibbasztani, mert borzasztó balesetveszélyesnek találom. Másrészről, hogy megbizható betegről legyen szó, mivel 2 tömésre nyilván nem fél órát fogok kihagyni, de jártam már úgy, hogy a kihagyott 1 egész órára nem jött úgy el valaki, hogy nem szólt semmit, ott malmoztunk. Tehát alapfeltétel, hogy ismerjem már a beteget és tudjam, hogy prioritás neki eljönnie, vagy ha bármi miatt nem tud, fog szólni időben. A családban van több fogorvos is, valaki pedig úgy fogja fel, hogy a több időponttal is "tanítja" a beteget, mert ezzel is csak motiválja a pácienst, hogy figyeljen jobban oda, mert ahány lyukas fog, annyi időpont, annyiszor kell megszerveznie, hogy el tudjon szabadulni. Ez is egy felfogás.

márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Mi telik félórába egy fogtömésen? Ez komoly?! Hol élünk, a kőkorszakban, hogy még mindig ilyen bonyolult betömni egy fogat?
márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4! A fejlődés sosem azt jelentette, hogy időben gyorsabb legyen sőt. Házat építeni is több idő manapság, mint a kőkorszakban, mert a kőkorszakban összetapasztották sárból és tehénlepényből, most meg azért igény van arra, hogy legyen bent fűtés, folyjon csapvíz, ne ázzon be a tető, és lehetőleg ne is omoljon rád. Na kb a töméstechnika is ennyit és így fejlődött. Persze ha arra van igény, bele lehet sz@rni valami ocsmány cementtömést is a fogba, fele annyi idő valóban, meg sosem fog hermetikusan zárni, emiatt pikkpakk alá is rohad, plusz randa is, de ha valakinek eddig tartanak az igények, akkor ez van. Nem kell mindenkinek szép mosoly, de még sokszor fog sem.
márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös, de abba belegondolnak a fogorvosok, hogy a páciensnek fél órán vagy még több időn keresztül folyamatosan nyitva kell tartania a száját?...
márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Belegondolunk sőt, mi is szoktunk lenni a másik oldalon, bármilyen hihetetlen. S mivel rendszeresen foglalkozom kisgyerekekkel, de még értelmi sérültekkel is, így pontosan jól tudom, hogy az a magát ép értelműnek gondoló felnőtt ember, aki erre nem képes, az ne a szakmában keresse a hibát, hanem saját magában.
márc. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem tömtek ilyet, kettő egymás mellett, és hamar megcsinálta.


Olyan is volt hogy lényegében újraépítettek egy fogat. Egyik évben egy fogorvos egy órát csinálta, következőleg meg negyed órán belül meglett.

Másfajta tömőanyagot használt.


Sok mindentől függ ilyesmi, a fogászaton.

márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xp ali ***** válasza:
Pár lehetséges ok: 1. Ha nem 1 helyen vannak, akkor több érzéstelenítés szükséges, ami okozhat komplikációt és nem is túl jó, ha mind2 arcod zsibbad. 2. Ha nagy a lyuk, sok munka lesz vele, téged is jobban megvisel és ha a 2. fognál komplikáció adódik akkor lehet, hogy fél napot töltesz vele és ezt se ő, se te nem akarod. 3. Az árat nem befolyásolja, hányszorra csinálja. 4. A fogkőleszedés is elég rossz tud lenni (nem fáj nagyon, de nem jó érzés), az mindig külön alkalom szokott lenni, ha sok van. Jobb, ha 3 alkalom, hidd el.
márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!