Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mit fog mondani a...

Szerintetek mit fog mondani a fogorvos? (Félek elmenni)

Figyelt kérdés
Évek óta nagyon rosszak a fogaim 7-8 fogam van amibe kráter van mert annyira elrohadt, letört stb.. Állandóan szenvedek attól, hogy fáj a fogam be van gyulladva az ínyem gyógyszereken élek (paracetamol),(gyulladáscsökkentőt nem szedhetek egy gyógyszer miatt amit szedek). Most a hátsó fogam annyira be van gyulladva, hogy az állam alatt a nyirokcsomó 2-3 cm-re megnőtt fáj nagyon. Azért nem mentem eddig el fogorvoshoz mert régebben 10 éve volt egy nagyon rossz tapasztalatom és azóta nem merek elmenni fogorvoshoz. De viszont már annyira elviselhetetlen sokszor a fájdalom, hogy már nem bírom. Szerintetek ha elmegyek fogászatra mit fog mondani a fogorvos? Félek attól, hogy majd azt mondja miért most megyek stb stb.. lehet még kellemetlen helyzetbe is hoz amikor belenéz a számba. Tényleg nagyon durván el vannak rohadva nem merek elmenni azért mert mit mond majd az orvos meg az asszisztens hogy néz ki a szám tiszta égő... meg ha le van törve a fog és az ínyből alig látszik ki akkor azt hogy húzza ki? Vagy szájsebészet lesz belőle?

márc. 3. 02:46
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Lehetséges, hogy szájsebészet. Minden esetre menj el, ne húzd tovább! Hidd el, jobb lesz utána!
márc. 3. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Hát az orvos "hozott" anyagból dolgozik. A te fogaid olyanok és kész. Segít, ha tud és ennyi.
márc. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

A legtöbb fogorvos teljesen normális ember, megértik ha valaki ilyen vagy olyan okokból eddig nem tudott elmenni.


"le van törve a fog és az ínyből alig látszik ki akkor azt hogy húzza ki?"

Nekem is volt egy ilyen fogam, ráadásul hátul, simán az ilyenekre külön fogója és technikája van a dokinak.


Re riogasd magad feleslegesen szájsebészettel. Egyébként ott sem kell minden "szörnyű" legyen, van hogy azért küldenek oda, mert ott olyan felszerelés is van, ami nekik nincs.


Mosd meg alaposan a fogad, akár kétszer is ha bizonytalan vagy, aztán nagy levegő és menj el. Utólag azt fogod érezni, hogy jó döntés volt.

márc. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nem te vagy az egyetlen, aki ennyire fél a fogorvostól. Ráadásul ők is tudják, hogy milyen tapasztalatokat lehet szerezni egyik másik kollégájuknál, főleg ha még a régi iskolai fogászatot vagy állami ellátást nézzük.

Ha Gödöllő vagy Eger környéki vagy tudok ajánlani is normális orvost. Mindkettőhöz jártam évekig.

Egyébként én is így féltem, mint te. Aztán egyszer egy ismerősöm elment fogorvoshoz, jött vissza és úgy mesélt róla, mintha a boltba ment volna kifliért. Annyira el voltam képedve, hogy milyen orvos lehetett, hogy átvitt a kíváncsiság. Mondtam, hogy elnézést kérek, hogy van pár lyukas fogam, de én annyira félek a fogászattól, hogy inkább szenvedtem vele, mert soha nem mertem eljönni. Aztán az ismerősöm viselkedése miatt szántam rá magam. Akkor olyan pozitív tapasztalatot szereztem nála, hogy az összes fogamat rendbe szedettem. Azóta járok rendszeresen átnézetni. Így végképp nincs vele semmi gondom. Soha, egyetlen egyszer fölöslegesen nem húztak ki fogamat, kivéve az első rossz tapasztalatot. Olyan letörött fogakat újra építenek már, hogy el sem akartam hinni. Én biztatlak, hogy menj. Nem szeretek orvoshoz járni, az egészségügy idehaza tényleg nagyon gatya, de szerintem egy kis tájékozódás után hamar lehet jó fogorvost találni bárhol az országban. Oké, nem olcsó, de még mindig olcsóbb és jobb rendben tartani, mint újat csináltatni.

márc. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat. Mindenképp fel fogok keresni a fogorvost.
márc. 4. 23:10
 6/6 anonim ***** válasza:
94%
Nekem pont most volt fogorvos cserém. Az újal meg vagyok elégedve. Ha esetleg negatív tapasztalatod van az egyikkel, ne add fel. Én is ideges voltam mindig ha menni kellett az előzőhöz, ha az újhoz ell mennem, nem érzek ilyent.
márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!