Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fogam? (Röntgenkép)

Melyik fogam? (Röntgenkép)

Figyelt kérdés
Olyan embertől várok választ, aki remélhetőleg hozzáértő. A jövőhéten megyek vissza a röntgennel.. a probléma a fájdalom.. 1 hónapja eszem a napi 2 xiloxot, ugyan még nem haltam meg, de már félek attól is. Elküldeném a röntgenképet üzenetben, ha kéred. A gond a képen jobb alul, így a számban bal alul van.

márc. 13. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem elküldheted, de egyszerűbb, ha ide rakod fel.
márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elküldtem. Nem engedi ide betenni a linket.
márc. 14. 08:12
 3/6 anonim ***** válasza:
És mi volna a konkrét panasz? Bal oldalon alul 2 opció is lehetséges: a 6-os fogadon hátulról van egy nagyobb foganyag-hiány, legalábbis röntgenen így tűnik (röntgen alapján diagnózis sosem állítható fel!), itt esetleg lehet a fogad fogbélgyulladásos, ennek egyáltalán nincs radiológiai jele, tünetek és a szájban látott látvány alapján állítandó fel a diagnózis. Mögötte a bölcsfogad: ez elég bajos fog, jól láthatóan idegérintett, be is van dőlve az előtte való hiánynak köszönhetően , csont felette nincs, nem tartom kizártnak, hogy egy része már valahol közlekedik a szájüreggel, ezért ún. pericoronitis, vagyis lényegében a körülötte lévő lágyszöveti gyulladás lehet jelen. Ennek a fognak az eltávolítása nagyon nehéz, mindenképpen gyakorlott szájsebész javasolt, ne csodálkozzunk, ha valamelyik egyetemi klinikára leszel küldve. Hát első blikkre ennyi. Mint írtam, röntgen alapján nem nagyon lehet diagnózist felállítani, mivel egy csomó fájdalmas kórkép van, aminek semmi radiológiai jele nincs - szemben például a jobb felső egyik másik fogaddal, amelyek látványosan gócosak es nagyon betegek, azokkal is ildomos lenne vmikor foglalkozni.
márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jobb felső, tehát a számban bal oldalon.. egyetlen fog van letörve ínyig, a többi se nem lyukas, se nem tömött.. (csak a frontfog tömött, de az mindkettő)
márc. 14. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy elég nehéz segíteni, ha azt sem tudod, hogy mi van a szádban, fentebb ráadásul még alsó volt. Most alsó vagy felső?

A jobb felső (a röntgen képen a bal oldalon) 6os fogad példának okáért annyira lyukas, hogy menthetetlen, a 3 gyökér már majdhogynem külön is van, addig le van rohadva. Rögtön a mellette lévő is fullra elhalt, nemcsak hogy látványosan (tehát általad is jól látható) szuvasodás van rajta (nézz bele a tükörbe), de a gyökere körül a fekete terület egy krónikus gyulladásos góc, ami egyértelmű jele annak, hogy elhalt fog. Bal oldalon felül (tehát a kép jobb oldalán) van egy már íny alá szuvasodott, tulajdonképpen gyökérdarab, ami körül szintén látható egy fekete, gyulladt terület. Felette az arcüreg is gyanúsan érintett, tehát egy tisztes arcüreg műtét is befigyel ott. A bölcsfog látványosan neki van feszülve a 7-esnek, ez is okozhat panaszokat.

A jobb alsó (képen a bal) 6-os és 7-es fogaid pedig igenis tömöttek. Ezek elég egyértelműen megállapíthatóak. Ezért mondom, hogy úgy nem igen lehet segíteni, ha például neked a jobb felső 6-os fogad állapota eddig fel sem tűnt.

márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából elbeszélünk egymás mellett az oldalak kapcsán. A bentlévő gyökérről tudok, én törtem le a fogamat a helyéről. Ami nagyon lyukas, az is törött, nem lyukas. Az előtte lévő, amiben nincs tömés sem érdekes. Amint leírtam az a 6-os fogam, ami mellett a hetes már nincs, az fáj, vagy a 8-as mellette. Ezt nem tudtam. A többi nem érdekel, nincs is pénzem erre. Elég volt ezért a képért 7 ezer, meg majd a húzásért 25.. kizsákmányolásról szól a téma.
márc. 14. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!