Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az létezik, hogy az SZTK...

Az létezik, hogy az SZTK fogászaton nincs ingyenes röntgenkészítés?

Figyelt kérdés
Minap jártam a fogorvosnál, alig tudtam időt szorítani rá, hogy szerezzek egy időpontot, erre a kezembe nyom az orvos egy SZÓRÓLAPOT, hogy addig nem tud ellátni, amíg panorámaröntgent nem készíttetek a fogaimról. Jeleztem, hogy nekem érvényes TB-m van, mi szükség akkor mégis erre? A válasz annyi volt, hogy ,,ők most nem tudnak, meg különben is, fájó foggal ha ennyire várni szeretnék, de náluk is fizetni kell érte". A szórólapra természetesen felpingálta a fogorvos a nevét (gondolom jutalom ellenében) és így akarnak bezsebelni rajtam 3600 forintot... Mit tudok csinálni, hol tudom a röntgent elkészíttetni, vagy van lehetőség átjelentkezni kevésbé nyerészkedő fogorvoshoz? Szerintem ez felháborító és nagyon sokkolt, hogy valaki, aki gyógyításra teszi fel az életét, úgy viszonyuljon hozzám, mint egy házalóügynök...

2017. ápr. 25. 13:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Jutalom... :,D jutalék*
2017. ápr. 25. 13:13
 2/9 A kérdező kommentje:
Két oldalt van egy-egy rossz fogam, így értem, hogy miért épp panorámaröntgen, és ez talán fizetős is, de mibe kerülne neki mindkét fogról kezelés előtt egy-egy sima felvételt csinálni?! :\
2017. ápr. 25. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, az sztk-ban is valami 600-800/egy darab, a panoráma már ezrekbe kerül! ezt nem támogatja az állam.
2017. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jesszusom, hát én fél évente, max évente megyek fogaszati rontgenre, sosem kértek beutalón és tb kartyan kivul semmit!
2017. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ki szokott lenni írva a rendelőben, hogy mi tartozik az sztk ellátásba és miért kell fizetni.Én ott nézném meg.

Amúgy nekem röntgenezték már többször és ingyenes volt.

2017. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fogászati ellátás körzetes egy jó ideje, azaz lakcím szerint megy.

"aki gyógyításra teszi fel az életét" - állami alkalmazott és az OEP kevés pénz ad a fogászati kezelésekre, kérlek vedd figyelembe...ha a hónap elején elfogyott a pénz, akkor nálunk a fogorvos inkább foghúzást választ, mint gyökértömést... a panorámaröntgen egyébként jó ötlet

2017. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Panoráma röntgent nálunk sem csinálnak TB alapon, beutalóval mennek kellett egy magán klinikára és ott 4000 Ft volt a röntgen. Egy fogról viszont csinált az orvos ingyen röntgen az SZTK-ban.
2017. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mikor már épp kezdtem úgy érezni, hogy túllihegtem, most meg kitalálta, hogy ,,hát, én ezekkel a fogakkal nem tudok mit csinálni, a tömés úgyis kiesik, porcelánkorona kellene mindre :) ami 30 ezer... foganként :)" Azért már kezd vicces lenni. :D Értem, biztos van a kb. 4 rossz fogam közül, amelyikre jobb lenne korona, de könyörgöm, amelyiken csak egy pici lyuk van, nincs begyulladva... Végül megmondta, köszönöm, megelégszem egy gyökérkezeléssel és ha lehetséges, tömje be, nem engedhetem meg a koronát magamnak.
2017. ápr. 29. 20:16
 9/9 A kérdező kommentje:
megmondtam*
2017. ápr. 29. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!