Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog körüli ínyt...

Bölcsességfog körüli ínyt körül lehet metszeni?

Figyelt kérdés

Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert édesanyám bölcsességfoga csak félig tudott előtörni évtizedekkel ezelőtt, ezért a szájsebész lemetszette az ínynek azt a részét, ami még részlegesen takarta a fogat. Azóta is megvan mindkét bölcsességfoga, nem volt velük gond. Most én is hozzá hasonló helyzetben vagyok, és hátha valaki tud információval szolgálni erről.


Mi határozza meg, hogy elég körbe metszetni, vagy ki kell húzni?


márc. 16. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában a bölcsességfog szokott előszőr romlani, ezért szokták kihúzni.
márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nőhet nagyon ferdén is, amivel árt a többi fognak, van akinek keresztben fekszik és begyullad az állkapocs, rengeteg oka lehet, hogy kihúzzák. Nekem óriási szerencsém volt, mert a négyből csak két bölcsességfog csíra volt alapból meg, mire nőni kezdtek, előttük lett kihúzva rossz fog. Amint nőttek, összetolták a hézagot, ahonnan a rosszak lettek kihúzva, azóta sincs velük baj.
márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként egyenesen nőnek, azzal nincsen gond, ezért szeretném először az íny metszeset megpróbálni.
márc. 16. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!