Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás aminek fogorvos nem...

Fogfájás aminek fogorvos nem látta az okát, mi lehet, ha fogcsikorgatok (bruxizmus) az is okozhatja?

Figyelt kérdés

Fajt egy fogam fennt hátul azt hittem ha így fáj, biztos lyukas. Kiderült, hogy nem. Meg is röntgenezte.

Nem tudta pontosan megmondani mi lehet.

Azóta eszrevettem, hogy éjjelente rettenetesen csikorgatom a fogaimat. Stressz az van bőven az életemben, egyedulállókent senki nem bánt, de evek óta egyedul kell mindent megoldjak es sokat aggódom.

Odaig jutottam a fogcsikorgatassal, hogy reggelente fejfajassal ebredek, fáj az állkapocs ízületem, érzekeny nyomasra is es zsibonganak a füleim is nyilallnak.

Nincsenek rossz fogaim, kb 2 evente leszedem a fogkövet.

Mostanaban mar fogmosáskor is rendszeresen vérzik az ínyem. Létezik, hogy a bruxizmus miatt az ínyem is bedurrant?


márc. 19. 21:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vissza kell menjek a fogorvoshoz csak akartam volna tudni, ha van köztetek valaki, aki átment hasonlón, vagy volt hasonló tünete
márc. 19. 21:19
 2/2 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez kell fordulni, ilyen esetben ő az első állomás.

A nem gyógyszeres stresszoldás is megoldás lehet (meditáció, jóga), ha nem szeretsz orvoshoz járni, de arra kevesen képesek önmaguktól.

márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!