Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor össze harapom a fogam...

Mikor össze harapom a fogam miért fáj?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja kezdődött az hogy ha rá harapok a fogamra fáj.

4 napig fáj 1 hétig jó utána megint fáj 4 napig és 1 hétig semmi baja..


Meg néztem nincs lyukas fogam..

Lehet hogy nem húztam sapkát és huzatot kap a fogam?


márc. 26. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg ha meg nyomom az inyem fáj
márc. 26. 15:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Szájsebészeti rőntgen kimutatja , ez nem huzat miatt van .
márc. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet rejtett lyuk. Kérj időpontot fogorvoshoz, mert egy ponton csúnyán be fog gyulladni - célszerűen péntek este, pont mikor hosszú hétvége jön. Valószínűleg gyökérkezeléssel menthető.


Ha nagy szerencséd van, akkor csak ínyprobléma, az se egészséges, de legalább nem kell gyökérkezelni.

márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen.

Begyulladt a gyökér. El is mentem orvoshoz, kipucolta, és tett bele idegölőt. Pár napig jó volt, majd megint előjött. Aztán a fighúson egy nagy sárga gennyes göm keletkezett. Végül sok kezelés után sikerült megmenteni a fogamat.


Minden képen menj orvoshoz.

márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meg néztem jobban és lám egy kis lyuk a felső fogamba ajj...


De így hogy be van gyulladva nem csinálnak vele semmit ha jól tudom előbb írnak fel gyulladás csökkentőt és ha elmúlt a gyulladás akkor fogják kezelni nem? Vagy rosszul tudom?

márc. 27. 06:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Nekem a teljesen gyulladt, sajgó fogam is tudta tökéletesen érzésteleníteni az orvos, és kezelni. Szerintem a tied se olyan durva a leírás alapján, de biztosat az orvos tud mondani.
márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Röviden: vszeg az évek óta ott lévő fogkő okozza. Ha nem látszik, akkor is lehet az az oka. A magyarázat hosszú és mindegy is. Fogorvos, de méginkább paradontológia. Ott kikezelik a tasakot. Ha nem mész, egyszer csak elkezdenek kilazulni a fogaid és maguktól kihullani függetlenül attól, hogy lyukas-e vagy nem. Ez többnyire 30-40 éves kor körül szokott eldurvulni, bár sokmindentől függ és gyerekkorban kezdődik.
ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!