Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikroszkópos gyökérkezelésről...

Mikroszkópos gyökérkezelésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
márc. 27. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy sikerült eredményesen elvégezni a gyökérkezelést, mikroszkóp nélkül pedig kétszeri kísérletre sem. Ha indokolt, akkor határozottan érdemes belevágni.
márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Budapesten tudnátok ajánlani nekem, hova érdemes menni?
márc. 27. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Konzerváló Fogászati Klinikán csinálták. Nagyon sokáig tartott. Legalább 15 alkalommal kellett megjelennem, viszont tökéletes lett és egy fillérembe sem került. Úgy tudom, hogy elsőként egy orál diagnosztikát kell kérni. Nekem ilyesmit nem kellett, mert az akkor ott dolgozó doktornő ismerős volt...De az tuti, hogy ott van ilyen készülék és nem kell érte annyit fizetni mint egy magánrendelőben. Amúgy ha legalább apex lokátort használnak, gondolom már az is elég nagy garancia a sikerre. Az pedig talán jobban elterjedt, mint a mikroszkóp. Font Attiláéknak is van Pesten, aki egy remek fogorvos.
márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az apexlokátor nem garancia semmire, teljesen alap felszerelés - felhasználástól függően azért elég nagy hibahatárral.
márc. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aha. Kb. 2016-ban hallottam először róla, pedig magánrendelőbe jártam előtte.
márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy 5-10 éve alapfelszerelés volt mindenhol, hanem azt, hogy manapság az. :)

2015-ben az egyetemen nem végezhettünk már anélkül gyökérkezelést hallgatóként. És minden esetben ki kell egészíteni röntgenfelvétellel is, nem szabad csak arra hagyatkozni, mert több minden befolyásolhatja a mért értéket.

Kofferdam izolalasról sem sokan hallottak, pedig alapnak kellene lennie mindenhol. Az egyetemen már szintén használnunk kellett minden konzerváló kezelésnél, de sajnos azóta se nagyon hajlandóak az orvosok használni, pedig "filléres" dolog és nagyban megnöveli a kezelések sikerességét.

márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na igen. Kofferdamos izolálást is először csak a Konzerváló Fogászati Klinikán csináltak nekem. Néztem is nagyokat a korábbi magánrendelőkben szerzett tapasztalataim után.
márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A Konzerváló F. Klinikán nem azért nem kerül "egy fillérbe" se, mert ott gyakornokok (fogorvostanhallgatók) végzik a kezeléseket, "gyakorolnak"?

Nekem nagyon aktuális, akkor megéri (kísérleti nyúlként) beülni a székbe?

ápr. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hallgatók nem használhatnak mikroszkópot, azt csak orvosok/rezidensek használják. Ülj be nyugodtan abba a székbe.
ápr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelni viszont gyökérkezelhetnek hallgatók is, ha erre irányult a kérdésed.
ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!