Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart az állkapocsba...

Meddig tart az állkapocsba adott lidocain hatása?

Figyelt kérdés
Reggel fél 9 körül húzták ki a fogam, az állkapocsba kaptam az érzéstelenítőt de közel 10 óra elteltével is zsibbad a nyelvem, és nem tudom, hogy ez normális-e vagy hívjam-e fel az ügyeletet. A többi helyen már nem zsibbad, csak a nyelvemen érzem.

márc. 28. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdés mekkora adagot kaptál.Mit gondolsz mit mondanak az ügyeleten ?

várjál türelmesen nem tudnak mit csinálni.

márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Majd elmúlik. Lehet megsérült a művelet közben, vagy míg zsibbadt voltál megnyomta valami a szádban, ráharaptál esetleg.
márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem simán el szokott tartani fél napig. Ezért inkább nem kérek már érzéstelenítőt.
márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Máskor 2-3 óra alatt elmúlt, emiatt volt furcsa most. De akkor várok türelmesen nem aggódok.
márc. 28. 21:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Negy ora utan mulik el teljesen, akar kis, akar nagy adag volt.
márc. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 petraa07 ***** válasza:
Ha alsó nagy örlőt húzták ki, a szurit is nagyon mélyre adják be. Ha ez volt akkor lehet hogy egy picit sérült a 3 elágazású ideg alsó állkapocsba vezető ideg törzs ezen része ami a nyelv beidegzéséért felel. Ha esetleg pár nap múlva is zsibbad a nyelved, akkor keresd fel a fogorvos aki kezelt. :) Általában spontán magától regenerálódni szokott.
márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már másnap hívtam az ügyeletet, ott mondták, hogy valószínűleg az ideg sérült ezért szedjek rá MagneB6-ot és legyek türelmes mert több napig is eltarthat. Azóta is zsibbad a nyelvem de már egy fokkal jobb. Lassan múlik elfele.
ápr. 2. 17:47
 8/8 petraa07 ***** válasza:
Redben, akkor jó. Helyre fog jönni. Az ilyen előfordul sajnos. Remélem mi hamarabb helyrejön! :)
ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!