Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pánik,ájjulás műtét előtt....

Pánik,ájjulás műtét előtt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csütörtökön hùznák ki a bölcsességfogaimat altatásban. Iszonyatosan félek. Természetesen az orvos se nyugtatott meg mert hát nekik mindegy, ez rutin. Nem tudják megérteni mit érezhet az ember. Tegnap elájjultam otthon mert arról beszéltünk, hogy milyen undorító ha tele teszik az ember száját vattával, ha a seb folyamatosan vérzik. Ennyi elég volt. Eddig nem féltem az ájjulástól. Nem is gondoltam rá. Most már attól is félek mert szerintem az altatásig nem fogok eljutni ájjulás nélkül. Elég ha egy nagy tűt meglátok. Nem tudom mit csináljak. Nem tudom irányítani, nem segít ha mondogatom, hogy nincs mitől félnem, ez itt már nem segít. Ismerem már ezt a problémát sajnos mert gyerekként tartósan beteg voltam és valószínű ez megmaradt az emlékezetemben annyira, hogy sokáig vérvételnél is ájjultam. Most már sikerült oda eljutnom, hogy azt kibírom, de csak azért, mert nem pontosan tudom ott mi fog történni és, hogy nagyon hamar vége. Itt nem tudok semmit mi vár rám.Abban sem vagyok biztos, hogy megéri ezt a borzalmat végigcsinálnom, csak azért mert manapság szokás nyakra-főre kihùzogatni a bölcsességfogat, mert az egyszerűbb,és valószínűleg sokkal rosszabbul járok a műtéttel, mintha benthagynánk a fogakat.

ápr. 1. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Ájulás.

És pszichológust keress. Ennek mély oka van és nem normális.

ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az oka az, amit leírtam, meg az, hogy gyerekként kétszer elájultam és borzalmas emlék volt. A pszichológusok nem tudnak nekem segíteni.
ápr. 1. 13:48
 3/17 A kérdező kommentje:
Sajnos tegnap óta nem vagyok jól. Fizikailag se. Érzem, hogy nem áll helyre a szervezetem. Szédelgek, nagyon rosszul érzem magam. Jó kérdés, hogy akkor hogy a jó életbe fogok kibírni egy altatást?
ápr. 1. 13:51
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Mert nem voltál és nem akarod.

Szerinted itt majd Pirike néni Bivalybasznádról a fotelből elhozza a megváltást mondjuk a huszadik kommentben?

ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És ha Xy nem tud nekem segíteni, akkor ùgy gondolod te belelátsz az életembe és tudod, hogy voltam e pszichológusnál és miért alakult ki a véleményem, hogy nem segít? Aligha hiszem. Ha a kérdésre nem tudsz érdemben válaszolni, akkor kérlek ne fecséreld az idődet. Veszekedésre semmi szükségem.
ápr. 1. 14:09
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Igen, belelátok. Ezzel foglalkozom.

De akkor lássuk, kinek a válasza fog segíteni.

ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Foglalkozhatsz ezzel, de az életemet nem ismered és merész olyan kijelentést tenni, hogy nem voltam pszichológusnál és nem is akarom és azért nem segít😁 ez csak rosszindulat. Nem értem mi értelme belemászni a màsikba és "vàdaskodni". Nem tudom, esetleg gondolatolvasó vagy e, hogy tudd, hogy voltam e és hogy tettem e erőfeszítéseket ilyen irányba, ha igen mennyit, és miért nem akarok többet. Kérdezni is lehet esetleg ha valami érdekel anélkül, hogy mindenféle megalapozatlan kijelentéseket tennél. Nem akarom minősíteni a pszichológiai munkádat, de ha a klienseiddel is így csinálod..hát nem tudom..
ápr. 1. 14:44
 8/17 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagy.
ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát nálam, amikor a fogorvosnak a lelki gondjaimat említettem, akkor direkt is rájátszott a kezelésnél. Sokat segített megnyugodnom, hogy ezt felismertem és tudatosítottam magamban. Azt is érdemes szem előtt tartani, hogy egyszer kell csak ezen túl lenni, s nincs vele több gond.
ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nyugtato kell, persze orvostol neked felirva. Korhazban is adnak annak, aki ideges mutet elott.
ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!