Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés hány alkalom...

Gyökérkezelés hány alkalom volt nektek és volt olyan, hogy úgy tűnt, lezáható, aztán mégis elkezdett fájni, újra?

Figyelt kérdés

3. alkalommal mentem, első volt ugye amikor csatornatisztítás is volt, 2. alkalommal a tisztításnál 2x is belenyilallt, de azt mondta a doki, hogy ez normális. 3. alkalommal nem volt gond a tisztításnál, mondta, hogy következő alkalommal le is zárhatjuk...

De egyébként a 2-3. tisztítás között még alkalmanként sajgott a fog, ezt azzal magyarázta, hogy a fogbélben levő baktériumok miatt van, ezért tisztítjuk (mivel az már nem élő rész, a vérkeringés nem szállít baktériumölő "anyagot" oda, ezért kell helyileg az antibiotikum). És hogy jobb lesz minden alkalommal. De most rosszabb...és nem értem miért.


ápr. 21. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik fog ez?
ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Felső 7-es
ápr. 21. 21:05
 3/11 A kérdező kommentje:
2 ép és 1-ben volt valami trutyi (baktérium?), ez utóbbi fájt a tisztításkor is...
ápr. 21. 21:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Mármint a 3 gyökérre értem
ápr. 21. 21:08
 5/11 A kérdező kommentje:

Oh,és még egy dolog van, amire nem emlékszek mit válaszolt a doki, lehet nem is momdott semmit: ha megkocogtatom ezt a fogat a fogkefe műanyag részével alulról felfelé, akkor enyhén fáj/sajog.... ötlet, hogy ez mitől van? Vagy ez is a baktérium miatt még?

Már azon is elgondolkodtam, nem-e gyökércsúcs gyulladt be...

ápr. 21. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha teheted mikroszkóppal csináltasd meg, az biztosabb. Nekem csak azzal lett sikeres a 6-os fogam. Legalább 10 alkalommal találkoztam az orvossal mire a végére értünk. Ebből vagy három alkalom azért volt, mert beletört a tű a fogamba.
ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6, milyen az a mikroszkópos?

A gyökércsatorna tágításra gondolsz? Azt gépinek nevezte.

A tisztításnál meg valamvel befújtak, de nem tudtam megállapítani, hogy víz vagy levegő vagy mi volt...és matatott valami nagyon vékony tűkkel is, az elvileg nem tört... utána meg gyógyszeres csíkokat.

Ilyen volt neked is?


Inkább megyek még vissza, csak jó legyen...csak elkeserít ez az egész, mert már kb 2 hónap telt el nekem is ezzel, meg közben 2 bölcsességfogat is kihúzattam, így összesen 4 hónapja majdnem minden nap, hol ez fáj, hol azok voltak, kezdek belefáradni minden szempontból...

ápr. 21. 22:57
 8/11 anonim ***** válasza:
A fejed fölé tol egy mikroszkópot és azon keresztül nézi a fogat.
ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem csak harmadszorra sikerült. Kb 12-13 évvel az első kezelés után lett panaszmentes a fogam.
ápr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem volt mikroszkópos... :(

És 12-13 éven keresztül milyen panaszaid voltak? Vissza kellett nyitni ez idő alatt? Vagy csak mondták, hogy nem baj, viseld el ha fáj néha?

Mert szerintem ha fáj, az azt jelzi, hogy nincs rendben a testünk, tehát adott esetben az a fog még nincs kész, nincs meggyógyítva.

ápr. 23. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!