Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás vagy gyökércsúcs...

Foghúzás vagy gyökércsúcs rezekció?

Figyelt kérdés

A 2 közül az egyik az biztos...

Kinek milyen tapasztalata van a gyökércsúcs rezekcióval kapcsolatban? Eddig 8 fogamat vesztettem el. Jobb oldai szemfog melletti fogról lenne szó.Nem tudom érdemes lenne-e szenvedni a műtét utáni lábadzoással és fájdalmakkal.

Ez a fog tele van góccal,de nem fáj mert gyökérkezelt..



ápr. 28. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

EZT a fogorvos tudja jobban eldönteni.

Alapesetben az a szabály, hogy amíg lehet, megtartani a saját fogalat.

ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt régebben gyökércsúcs rendkcióm. Kb 30-40 percet voltam bent, de sokkal rövidebb időnek tűnt. Nem altattak, csak érzéstelenítettek. 1 hét múlva mentem vissza varratszedésre, azóta rendben. Ma már egy hidat tart az a fogam. Nekem megérte. Egy implantátum min. 350 ezer ft és sok macera van vele, ahhoz képest a gyökércsúcs rezekciót és kibírni az egy hetet varratszedésig sokkal jobb választás. Nekem nem fájt utána semmi, amikor már majdnem letelt az 1 hét akkor kissé kellemetlen volt, hogy feszült a varrat, de ennyi volt az egész. Ha azt mondja az orvos, hogy gyökércsúcs rezekcióval menthető a fog én megcsináltatnám.
ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt régen gy.rezekcióm, már pontosan nem emlékszem, de egyáltalán nem volt vészes, nem rosszabb, mint bármely más fogászati beavatkozás. Nem emlékszem, hogy utána fájt volna. a szemet közben érdemesbeb becsukni, én azt szoktam fogáaszton, nem fontos tudnom, milyen eszközöket használnak
ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a fogorvos szerint menthető a fog, akkor érdemes azt választani a húzás mellett. Én kihúzattam anno egy fogam, ami menthető lett volna és mai fejemmel nagyon bánom már, mert sokkal költségesebb a pótlása így. Csak be volt gyulladva, fájt és ezért csak arra tudtam gondolni, hogy szabaduljak a fájdalomtól minél hamarabb.
máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*helyett
máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!