Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás mennyire fájdalmas...

Foghúzás mennyire fájdalmas gyökérkezelt fognál, aminek a gyökércsúcsánál gyulladás van, de egyébként nem fáj a fog? (felső 4-es)

Figyelt kérdés
A fogam egyáltalán nem fáj, az ínyemen ki tudom tapintani a gyulladás helyét, de ez sem jár fájdalommal. Csak sajnos több évig húztam a gyökérkezelés után, de nem szívódott fel a gyulladás, és valószínűleg ettől hullik a hajam, így a fogorvos azt mondta sajnos nem lehet megmenteni, és a gócbetegség még súlyosabb tüneteket okozhat.

2018. aug. 21. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Szedjél 3 napig nagy adag (pl 2 óránként 500 mg)C-vitamint. Utána csökkents le fokozatosan napi 2-szer 500 mg-ra. Lehet, hogy segít, egy próbát megér.

A foghúzás mennyire fájdalmassága a fogorvos ügyességétől függ ! És csakis férfi lehet a fizikai erő megléte miatt.

2018. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, fájhat.


Nekem is be volt gyulladva az egyik gyökkér, hát ott igencsak éreztem, mikor húzta kifelé, pedig 5 érzéstelenítőt is adott, és az egész szám totál zsibbadt volt, de a gyulladt részen nem hatott.


Nem volt kellemes, de kibírható, és utána minden panaszom (hajhullás, fájdalom) megszűnt.

Megérte :)

2018. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! A C-vitamin szedést mindenképpen kipróbálom, és igen, én is bízom benne, hogy megszűnnek ezek a kellemetlen tünetek mint pl. hajhullás...

Egyébként nő a fogorvosom, de ismerősnek húzott már ki gyulladt bölcsességfogat is egyben, szóval a fizikai erővel szerintem nem lesz gond!

2018. aug. 22. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!