Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek volt fogmeder gyulladás...

Akinek volt fogmeder gyulladása foghuzas utan amiatt mert kiesett a vérdugó hány napig szedett fájdalomcsillapitot és antibiotikumot?

Figyelt kérdés

6 napja húzták ki a fogamat, 3 nappal ezelőtt esett ki a vérdugó. Amíg bent volt sem csökkent a fájdalom de most egyenesen erősödik és elviselhetetlen. A durva az hogy magánba járok dokihoz elmondtam mi van, felírt egy csomag antibiotikumot aminek már a felét beszedtem (persze semmi javulás!) de ő a sebemet még nem látta mondván hogy nem tud fogadni annyi betege van de próbál időpontot találni a hétre…


Na most én 6-8 óránként fájdalomcsillapítót szedek már hatodik napja, fájna különben az egész arcom, arcsontom fülem mindenem!

Aki ezzel küzdött mégis meddig szedett gyógyszereket?

Végső esetben körzetishez tudok menni csak úgy kopogtatva az ajtaján sürgősséggel hogy hello gond van? Írjatok légyszi!


2022. jún. 29. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kellene egy röntgen az érintett területről és szájsebészetre kellene menned vele.
2022. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jesszus, és ez magánban?

Nekem tavaly pont ilyenkor volt, antibiotikum szart sem ért. Visszamentem a szájsebészetre, elmondtam és látták is mi a gond,a fejem is fel volt dagadva, izzadtam, remegtem a fájdalomtól, csináltak egy kontroll röntgent,nekem sajnos kürretálták is utána (mondjuk ott is húzták eleve).Mindenképp menj el még ma! Utána való héten még mindig nem múlt a fájdalom, gyógyszer nélkül majd elpusztultam, jódos gezcsikot kellett minden reggel a dokinak felhelyezni 5 napig, járhattam be hétvégi ügyeletre is. Nekem marha lassan múlt, de ez ritka, volt mellette tuszosmandula gyulladásom is, gondolom amiatt. Ne ijedj meg, normál esetben egy hét lenne. Te mit szedsz rá? Nekem a Flector 50mg granulátum vált be, de úgy is pokoli volt.

Nagyon együttérzek, kitartás!

2022. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fájdalomcsillapító kellett másfél hónapig, antibiotikumból 5 naposat írtak,utána egy 10 naposat, de ez nem a "normál" lefolyás volt. Már ők sem értették, mi a baj, furán is forrt össze, látványos pukli van a helyén és amorf a másik oldalhoz képest
2022. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Igazából a fogmeder gyulladás legjobb terápiája, ha alaposan kitisztítják a sebet, kifertőtlenítik és friss vérzést indukálnak. Az antibiotikum inkább csak tüneti kezelés, habár aktuális ajánlás szerint még csak nem is indokolt, amennyiben a seb el van látva.


Hogy mi a megdöbbentő abban, hogy ez magánban történt, azt viszont nem értem.

Egyrészről itt gyakorin is sokszor leírtam már, hogy az megy magánorvosnak, aki akar. Ma elvégzed az egyetemet, holnap kirakod, hogy Dr. Gipsz Jakab magánfogorvos és kész.

Másrészről a magánnak pont az az előnye, ami a körzetes hátránya és fordítva. Kapsz egy időpontot, ott be is hívnak, pont azért, mert nincs soron kívül beesett fogfájós. Nem sok magánorvos van, akihez csak úgy lehet menni, akit ismerek, ott komoly felár ellenében fogadják csak az embert. Körzeteshez lehet menni akut folyamattal, cserébe vár az, aki 1 hónapja vette a fáradtságot és időpontot kért (én amúgy is a körzetes orvosodhoz mennék ezzel, önmagában egy kis fogmedergyulladás nem szájsebészeti kompetencia, 10-ből 2 húzás így végződik).

Harmadrészről foghúzás után bárkinek kialakulhat ilyen kórképe, ez a legkevésbé az orvos hibája. Ha valakinek legyengült az immunrendszere (pl nem rég volt náthás), elhanyagolt a szája és ebben a melegben jobban szaporodnak a bacik, akkor meg is történt a baj. A betegek rendszeresen nem tartják be a húzás utáni utasításokat, én fogorvosként rendszeresen szedek ki olyan ételmaradékot a sebből, amire kifejezetten mondtam, hogy kerülje, ahogy kifordul a rendelőből már gyújt is rá a cigire, de olyan is volt már, aki mosolyogva magyarázta, milyen ügyesen öblögetett. Tök mindegy, ki húzta azt a fogat, bármire nagyobb esély van, minthogy az orvos hibázott, ami kb akkor lehetne, ha nem steril műszerekkel dolgozna, de mivel legalább annyira az ő egészsége védelmében történnek a fertőtlenítések, sterilezések, mint a betegek érdekében, így nem túl valószínű, hogy ez történt.

Nem gondolnám, hogy pálcát kellene törni az orvos felett, mert ő magán. Valószínű, hogy sokkal többet várnak el az emberek a pénzükért, mint ami emberileg lehetséges, legalábbis itt gyakorin sokszor ez a benyomásom.

2022. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát én ma addig könyörögtem amíg csak behívott :)

Megnézte, kitisztította, fertőtlenítette a sebet, az lett amit a 4-es hozzászóló is írt, friss vérzést indukált.

(Megjegyzem mindent betartottam, nem dohányzom stb. a vérdugó egy nagyobb tüsszentéskor esett ki… hát szerencsétlenségemre azt ugye nem tudom visszatartani…)

Kaptam még erősebb antibiotikumot mert három nappal a húzás után is még nagyon nagyon fájt, akkor is, amikor még meg volt a vérdugó :/ szóval ez egy gyulladt fog volt szerintem már a húzás előtt el kellett volna kezdeni az antibiotikumos kúrát. Mindegy, most seb tisztítva, fertőtlenítve van új vérdugóm, rengeteg flektorom és erősebb antibiotikumom is. Innentől reméljük a legjobbakat!!! Egy hónap múlva megyek nyaralni remélem addigra szalonképes leszek…

4-es hozzászólótól kérdezném, mennyi idő után alakul át úgy a vérdugó hogy az onnan igazából már nem tud kiesni és megnyugodhatok hogy ezzel most már nem lehet gond?

2022. jún. 29. 19:44
 6/7 anonim válasza:

Szia , azóta hogy vagy ?


Nekem múlt hét pénteken húzták ki a jobb felső 7esemet ( Ausztria nem maganorvos)

Nem nyílt meg az arcüregem , betartottam az utasitasokat, de furcsáltam hogy nem vérzett a fogam q húzás után (gezlapot sem kaptam ) így nem is igazán alakult ki a verdugo .


Hétfőn már gyulladt sebhellyel mentem vissza , kitisztitotta, ezt ma, szerdán is megismetelte, azt mondta se verdugo , se csontosodas nincs jelen . Antibiotikumot írt fel , remélem a legjobbakat .... egy hatalmas kráter van a fogam helyen , és el sem tudom képzelni ez mikorra fog begyogyulni

Nálad hogy alakult ?

2022. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most màr ugye sok hete volt a húzás, a gyógyszerek meg az újrabevéreztetés hatott, onnantól màr gyogyult szépen, fokozatosan el tudtam hagyni a fájdalomcsillapítókat. Az ínyem még nem telítődött fel teljesen, még akár hónapokat is várnom kell mire szóba jöhet az implantátum és a potlás.
2022. aug. 21. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!